bugün

sizden bir kaç yaş büyük kuzenin birazcık giydikten sonra küçüldüğü için size verdiği kıyafetlerle büyümektir.
almancı kuzenimin mis kokan elbiseleriyle büyüdüm. hiç de gocunmadım.
gocunmayı bilcek yaşta değildim.
sonuçta kuzenim türkiyeye kesin dönüş yaptı şimdi yufkacıda yufka açıyor.
ne oldum dememeli ne olacağım demeli.
--spoiler--
Yufkayı başka yerde mi açsaydı
--spoiler--

Ezik değilim ben demeye getiren ama konuyu sözlüğe de taşıyan biri için zor olan konu.
bir abinin/ablanın kıyafetleriyle büyümek değildir.

2. sınıf insan muamelesi gibi bir şey. sizi bedavaya kapatmış oluyorlar oh ne güzel be!
Hoş bir durum değildir. Hem de hiç. Düşünsenize kuzeninizin anne babası ona çeşit çeşit kıyafetler alıyor, sizinkiler ise size kuzeninizin 2. el kıyafetlerini giydiriyor. Bildiğiniz alt sınıf insan muamelesi gibi bir şey bu.

Bir de bu durumu yaşadığından bahsedip de hiç gocunmadım diyen insanlar var. Hadi gocunmamış olabilirsin ama zamanından kıyafetlerini giydiğin kuzenini aşağılama çabaları tam bir ezikliktir. Anlayamıyorum bir zamanlar ezilmiş insanların durduk yere birilerini ezme çabasını.
kuzen yufkacı bile olsa hala sizi ezer. çok tuhaf bi durum.
ak partili olduğum için hala kendini kontes sanıyor.
Ben olsam gocunurdum. Ama bana kıyafetlerini veren insana böyle nefret dolu şeyler yazmazdim ne olacağım falan. Ne olmuş? Sen nankörsün canım siyasi görüşünü falan bahane etme. Allah herkesin gönlüne göre versin, kuzeninin de.
gayet zevklidir.

Derdinizi sikeyim sizin. Bana kuzenim al bunu giy kilo aldim bana olmuyor dese havada kapar giyerim. Niye? Adam zevkli. Niye? Ben alisverise cikmayi sevmem.

Sorun ettiginiz seye bak. Baskasini kiyafetini giymekle ikinci sinif olunmaz. Olunursa da olaya bir sinif gectim diye bakin. bu arada cidden derdinizi sikeyim. Ister fakir olun ister milyoner olun yine de kuzenden giyinin.
Gulucuuuk.