bugün

Hristiyanlığa göre ensest ilişkidir, katoliklerde boşanmak gibi yasaktır.
Ben karşıyım ama evlenenlere de sapık gözüyle bakmıyorum. Neticede kendi kararları. Evlenen kuzenler de dikkat ederseniz eğer öyle senin benim gibi kuzeniyle kardeş kardeş büyüyen tipler değil sözlük. Hepsi belli bir yaşa kadar birbirini tanımamış ya da ayda yılda bir birbirini gören iki yabancı ayarında insanlar. Dinen bir sakıncası yok ama bana soracak olursanız şahsi fikrim ha hiç görüşmediğin, yıllar sonra tanıdığın kardeşinle evlenmişsin ha kuzeninle.
muhafazar kesimde çok yaygın olan ensest ilişki biçimi.
Bütün kuzenlerimin çocuklarını Yiğenim gibi seviyorum.

insanın yaşadığı aile yapısıyla alakalı sanırım.

Benim hanım hanımcık bir kuzenim var dünya güzelidir, ama ben onunla kardeş gibi büyüdüm, nasıl o gözle bakabilirim...

Aklım almıyor...
Yasak bizde teklif bile edilemez.
Kuzenlerimin gideri yoksa sonuna kadar ensesttir.

Ama kuzenlerim güzelse işte o zaman işler feci şekilde değişir.
islam denilen virüsün başımıza sardığı belalardan bir kaçı. milletimizin ırki ıslahı için akraba evliliğinin yasaklanması ile ilgili kanunlar çıkarılmalıdır.
Yasak aile kararı ile vururlar.
ensestten başka bir şey değildir yasal olmaması gerek..
ahlaksızcadır. memleketimizde kimi güruhlar tarafından mal bölünmesin diye yapılır. sonra üç bacaklı yaratıklarla uğraşıp dururlar.
edit: kuzenini siken gavat eksilemiş, amına koyduğumun gavatı.
tasvip etmediğim bir evlilik türüdür. insan akrabasıyla geçinemiyor birde evlilik akraba ve aileleri birbirine düşürür ve sağlıklı birşey olmaz.

yapana saygı duyarım yasalarca serbest dinen caiz. genetik olarak herkeste bir problem çekinikte olsa vardır ama akraba olunca artıyor. bir de bilim her zaman kazanmıyor.

mesela hastahanede bir teyze anlattı akrabası olan kadın siroz mu ne olmuş doktorlar götürün evinde son günlerini ailesi ile geçirsin fazla yaşamaz demiş. eve götürmüşler hastayı komşusu görmüş ben bunu iyi ederim demiş.

tabi hasta yakınları inanmamış başta sonra deneyelim demişler adam bir karışım vermiş kadın iyileşmiş kaç senedir yaşıyormuş sapa sağlam kocası öldü ölür dedikleri eşi yaşıyor dedi teyze. hani koca karı ilacı diye beğenmiyenler ve bilim herşey diyenler için yazdım.
(bkz: iğrençsiniz ibneler)
çevremde de var böyle kuzenleri birbirlerine yakıştıran yengeler... hele biri var ki kafasında sürekli onu ona mı bunu buna mı yapsak falan derdinde sürekli. böyle insanlardan daima uzak olunmalı.

ensestler eksilemiş.
Aklımdan bile geçirmem.
Doğu ya da güneydoğuya mahsus evlilik türü olarak bilinse de, karadeniz' de de sıklıkla görülen evliliklerdir.
evli bireyler ne kadar gen havuzu birbirinden uzak olursa nesillerde o kadar her açıdan gelişmiş olacaktır.
bu kalıtım bilimi ile kanıtlanmıştır.
bu nedenle mecbur olmadıkça akraba evliliği yapmayın.
bazı müslüman balkan memleketlerinde ve bazı slav ırklarında, aynı köyden iki kişi bile evlendirilmez.
sonuç ortada. bir bizim akraba evliliğinin yaygın olduğu karadeniz ve orta anadolu insanına bak bir de onlara...
görsel

Aklima hep bunu getirir.
Biz de yasaktır kimse iyi gözle bakmaz hatta halamı uzaktan akraba istemiş dedem siktiri çekmiş.

Yıl olmuş 2020 kuzen evliliği ne amk.
insanın insanı tamam da kuzen kuzeni siker mi hiç?
Kalıtsal hastalıklar tüm gen haritasını izler. bu yüzden normal evliliklere oranla 1. Ve 2. Derece akraba evliliklerinde ölü doğum, düşük, kalıtsal hastalık görülme riski iki kat fazladır.
türkiye'de (batı illeri dışında) gayet normal olan durum.

yobazlar miras bölünmesin diye bu yola başvuruyorlar ve hayatları boyunca engelli çocuklarıyla uğraşmak zorunda kalıyorlar birçoğu.

avrupa'da ve amerika'da ise kardeş evliliği gibi sapıklık olarak algılanır.
akraba evliliğinden sağlam çocuk elde etme oranı %95 üzerindedir gibi istatistik girenler var:) yok anasının gözü oldu olacak akraba harici yapılan evliliklerde çocuklar sakat doğar yaz da toplum aydınlansın:) bu pis evliliği kesinlikle yapmayın muhakkak ve muhakkak çocuk bir şekilde sıkıntılı olacaktır. 2 aynı kanı taşıyan birey muhakkak atalarında olan herhangi bir hastalığı doğacak olan çocuklarına aktarımını sağlar.
Türk medeni kanununa göre yasak değildir.
Kendi çocuklarında şans eseri sorun çıkmasa bile , bir sonraki nesilde hastalık pörtleyebilir. Zaten bir insan kuzenine nasıl o gözle bakar aklım almıyor benim.
mide bulandırıcı bulmakla beraber sakat çocuk doğma oranının bahsedildiği kadar yoğun olduğunu zannetmediğim evlilik türü.

sakat olmasa da düşük zekalı ve ruhsal bakımdan problemi olan çocuklar da getirdiği söylenebilir.