bugün

biz
beni tahrik eden üç harfti kurandaki. onun peşinden gidince pamuk ipliğine bağlı %2lik inancımı güçlendirecek bilgiler edindim.
"Bana dua edin, icabet edeyim."
"Ben cinleri ve insanları ancak Bana ibadet etsinler diye yarattım"
"Kullarım senden Beni sordukları vakit de ki, muhakkak Ben çok yakınım. Bana dua ettiği zaman, dua edenin duasına cevap veririm. Öyle ise onlar da Benim davetime uysunlar. Bana iman etsinler ki, doğru yolu bulmuş olsunlar."

"biz" geçen ayetler haşa allah'ın çoğulluğunu göstermez. melekeler allah'ın memurlarıdır bir nevi. ayetleri indiren, canı alan vs. gibi görevler emir üzerinemelekler tarafında yapılır. burada ki " biz yaptık" demesi melekelere işarettir. nitekim hiç bir hükümdar "ben bu ülkeyi bu duruma getirdim" demez "biz" der. bu hükümdarım çoğulluğu anlamına gelmez.

"bilgi emsali modunda klavyelerine sarılacaklar" dostum ayrıca eleştiriye biraz açık ol. aristorat kesimden olsan bile kölelerin söyleyeceği iki laf bulunur.
(bkz: kavim)
(bkz: minik dualar grubu)**
bazılarında vardır "biz onları yarattık, biz onları yaşattık , biz onları ağlattık" yazar ben gülerim ama bu sizi ilgilendirmez cümle kötüye gitmek üzereyken ise ben kurtarırım ve nokta koymadan konuya dönerim ama burda ki grup cümlenin bitiminde yine karşıma çıkar ki bu da kutsal kitapta ki gruptur , o biz şeklinde anlatandır , grup ilişkilerde bulunandır. hani tek tanrı vardı sizin dininizde olayı derinlemesine açıklamak isteyenler olacak komik duruma düştülerinin farkına bile varamadan kendilerinden geçerek bilgi emsali modunda klavyelerine sarılacaklar. mutlaka yalancı ilahi alimlerin bir açıklaması vardır bu konuya açıklamanın gerçekçiliği konumun dışında ben olayın basit alaşılması konusunda düşünce yeteneği zayıf insanları düşünüyorum bir orta gelirli geliyor aklıma . ah bu grup sizin de kafanızı karıştırıyor biliyorum amabiz şüphesiz ki onları entry yazsınlar diye yazar yaptık.

kutsal kitaplarda geçen çoğul anlatımda ki gruptur.