bugün

türk kültürünün temel yapı taşını teşkil eden yemeğimiz. genel kanı olarak her türk erkeğinin en çok sevdiği rivayet edilir. (bkz: ben)
benim çok sevdiğim üçleme.ayrıca bu üçlemeyi bol baharat dökerek daha da şenlendirmekteym.
kalp çarpıntısı yapar. ciddi ciddi yapar.
(bkz: kim çıkarıyo bu üçlemeleri kim kim kim) kurufasulye ile pilav kankadır cevo çekin cacığı aradan...
'metin ali feyyaz' üçlüsünün yemek versiyonudur. birisi olmadan diğerinin bir anlamı yoktur. (bkz: olsada yesek)
askerde üç güne bir yenilen o an size dünyanın en güzel yemeği gelen üçleme.
kuru fasülyenin turuncu suyunu pilavın üstüne dökersiniz güzel olur bir kaşık ondan üstüne de bir kaşık cacık olarak programlı bir şekilde yersiniz.
muhteşem üçlüdür. ama yurtta yemek yiyen insan için artık iç baydıran üçlü arasına girmiştir malesef.
çok sevilir ama seriye bağlarsan gına gelir.
kuru fasulye pilav turşu üçlemesi de iddialıdır.
yurt askeriye gibi toplu yerlerde yemek yenen yerlerde çıkması durumunda pek hoş karşılanmayan yemekler.

(bkz: akşama bombardıman var)
istanbulda mutlaka süleymaniye * taraflarında yemeniz gereken üçlü. o kadar ki istinye park gibi olabiliyor bazen, bütün ünlüler, az ünlüler akın ediyor yahu.
hüsrev'de yenir.
kışın cacığın pek görülmediği üçlüdür.
seven filmindeki makarna yiyip ölen tombalağa benzeyen bir arkadaşımın orta okul ve lise döneminde "nasıl olsa hepsi aynı yere gidiyor lan " diyerekten bu üçlüyü tabildot içerisinde karıştırarak tüketmişliği ve toplu intiharlara sebep olmuşluğu var.
kuru fasülye pilav kuru soğan üçlemesine tercih edilmeyecek üçleme.
kış aylarında olmamızdan dolayı cacığın yerini turşuya bıraktığı üçlemedir. mayıs haziran gibi tekrar yerini alacaktır.
görsel
Bok ye.

Pardon, açken ben ben değilim.
baba oğul ve kutsal ruh gibi tanrısal bir lezzettir.
Ağzinin tadini bilene.