bugün

Kendi ülkesinin etnik yapısını kabullenemeyen tiplerdir bunlar ayrıca kürtçe müziği dinlememe sebebi olarak bir çoğu anlamadığım şeyi dinlemem der fakat bir bakarsınız aynı insanlar pink floyd, evanescence ya da metallica dinlemeyi kendilerince bir erdem sayarlar, anlamasalar da dinlerler. Ayrıca bu tiplere göre her kürt teröristtir. Sözün kısası bu tipler kürtçe müziği dinlememekle kürtleri cezalandırdıklarını sanarlar halbuki kendilerini bir kültürden ve diyalogdan mahsun bırakmaktadırlar haberleri yoktur. Ha unutmadan bir de gerçekten hoşuna gitmiyor da dinlemiyorsa saygı duyulmalıdır.
Bir müziği sadece kürtçe sözlere sahip olduğundan dolayı dinlemekten daha iyi bir durumdur.
(bkz: kurtce muzik dinleyen tipler)
kürtçe bilmiyor olabilir. sözlerini anlamadığı bir müziği dinlemek zorunda olamaz kimse.
(bkz: köçek oyun havası dinlemeyen tipler)
(bkz: mozart dinlemeyen tipler)
(bkz: hatta mozart ne lan osuruk sesi gibi diyen tipler)
(bkz: grup yorum dinlemeyen tipler)
(bkz: pop müzik beni aşar diyen tipsizler)
(bkz: ibneler)
(bkz: göt olanlar)
(bkz: göt olamayanlar)
(bkz: göt olmak isteyip götten sallayanlar)
(bkz: götümden sallıyorum beğendin mi)
(bkz: çok hafif sen de dene)
Dün Türkler ve kürtler vardı bu toprakta, bu topraklar için kan döktüler beraberce ve atalarımı esaret altına alamadı ne ingilizi ne fransızı, bugün yine aynı topluluk bu topraklarda fakat biz öyle bir hale geldik ki birbirimizi boykot ediyoruz, kürtçe müzik dinlemeyen tipler adlı entry bir kere bile kürtçe müziği merak etmeyen duyduğu yerde kapatan, kapatılması için emir verenler içindir. Bunu bir kürt, türkçe müzik için yapıyorsa da kötüdür, kınanmalıdır. Kimseye burda kürtçe müzik dinlemesi yönünde baskı yapmıyorum ama eğer bu ülkede yaşıyorsak beraberce bir kere olsun merak etmeliyiz, bu bizim tarihi borcumuzdur. Yabancı müzik dinlenmesin değildir bu entry nin amacı ama kendi kültürel zenginliğini sen boykot edip istediğin kadar yabancı müzik dinle, senden ne olur ki. Anlayan zaten anladı, anlamayanlar da başlarını toprağa gömmeye devam etsinler.
cıwan haco'yla mick jagger'ı; koma rewşen'le genesis'i, led zeppelin'i; şiwan perwer'le nat king cole'u kıyaslayınca başarısız bir müzik olduğunu söylemek kolay. yeni yeni ivmelenen bir müziği başka argümanlarla eleştirmek daha hakkaniyetli olacaktır şüphesiz.

bu arada ne gerek vardı böyle bir ayrıma; kürtçe müzik dinlemeyen tiplerin rai dinlemeyen tiplerden farkı da sanıldığı kadar çok değil.
(bkz: türkçe müzik dinlemeyn tipler)den hiç bir farkı yoktur.Başında kurt imgesi tamamen polemik amaçlıdır.isteyen istediğini dinler...
müzik evrenseldir.
müzik rütialiktir.
soad dinleyip, holy mountains i aşk şarkısı sanıp, kız arkadaşıyla hayal kuran gençler var.
bu da öyle bir akım...
kürtçe müzik evrensel olma ritüelinden çok uzak; çooook yılları var daha, şu an ise sadece yabancı müziklerin kötü bir taklidi.
ayrıca:
(bkz: esegin guzel gozleri kurt un guzel sesi var)*
çok büyük bir kayıp yaşayan tiplerdir. ülkenin doğal zenginliklerini etnik kökenini hiçe sayar bu tipler kürtçe müzik dinlemeyerek.* yabancı müzik dinleyip kürtçe dinlemedikleri için kendilerini vatana borçlu hissederler sanki. bon jovi dinleyen bir adam neden kürtçe müzik dinlesin be kardeşim diyede sormadan edemiyor insan. bu ülkenin çocukları kürtçe yayının yasak olduğunu biliyor. bu vatanın çocukları bu çarka göre yetişiyor. tabiki duydukları yerde kapattıracaklar tabiki o ortamda sevilen bir kürt dostun kalbi kırılacak ama bu ülkenin 1 dili var oda türkçe. bunu kabullenmek bunu sindirmek gerekmektedir. sindiremediğin zaman yok kültürel zenginlik yok etnik köken zırvalarını gündeme getirmek pek bir yanlış oluyor kanımca. her 10 şehitte bir teröristler kürtçe şarkıyla halay çeksin bizde adana'dan , izmir'den , istanbul'dan eşlik edelim.*
kategorizasyonda son nokta gel abi gel! bu insan ki , kürtçe müzik dinlemiyor! vay be! nasıl olur değil mi lan? olamaz kardeşim! belki ben kürdüm de ondan olamaz değil mi? heee.. öyle desene kardeşim konuyu sapıtmadan , laf kalabalığı yapmadan. ben buyum , bunu dinleyeni de sevmiyorum diyeceksin önce bana. ondan sonra da gelip katergorizasyonunu yapıştıracaksın sözlüğün alnına şapadana!!! böyle laf kalabalığı ile olmaz kürtçe müzik dinlemeyen pislik seni! bak ne güzel çıktınız ortaya dinlemeyen adiler. mesela siz kürtçe müzik dinlemeyenler;
halk müziği dinlemeyebilirsiniz, sanat müziği dinlemeyebilirsiniz , pop muzik ve ankaralı turgut da dinlemeyebilirsinizzzz ammaa kürtçe dinlememek de ne oluyormuş lan? kimsiniz lan siz? ne hakkınız var olm sizin kürtçe dinlememeye? ben sizi varyaa katagorize ederim haa! adamın kafasını bozmayın! siz de kimsiniz oglum? size bi başlık açarım , ağzını çıçarım! kürtçe müzik dinlemeyenler korkun benden! ammaa söylemeden de geçemiycem , bunca ağzınıza mıçtıntan sonra eğer kendi isteğinizle dinlemiyorsanız da saygı gösteriyorum... ne güzel saygı gösteriyorum değil mi? herkesin zevkine karışarak , kendi egomda biriktirdiğim artıkları size de empoze ederek tespitimi yaptım ve sonunda da ayıp olmasın diye saygı duydum. ben kütrçe sarkılardan böyle gördüm belli ki saygıyı. yarın da başka başlık açacam , ''karadeniz müziği dinlemeyen andaval'' . bu da çok zoruma gidiyor yemin ederim. anlatamam kardeşim görmen lazım. kimsenin böyle bir şeyi dinlememeye hakkı yok! kral davut güloğlu olm! gerisi yalan... ama kendi isteğinle dinlemiyorsan yine saygı duyarım kardeşim...
şimdi yanlış anlaşılmasın , ben kendi isteği ile dinlemeyenlere saygı duyuyorum. zaten benim saygı duymadıklarım kafasına silah dayanıp falan dinlemeyenler. tabi canım ben onları kastettim zaten. yav aslında ben hepinize bu gibi bir başlık açarak saygı duydum zaten arkadaşlar. sokaklar tekin değil. adamın kafasına silah dayarlar maazallah ''sen neden kürtçe falan dinlemiyorsun?'' diye. zaten o dinlemeyenlerin kafasına da silah dayamak lazımya neyse... herkes dinlemeli canımm... dinle dinle çoş... sabaha kadar dens değil mi?
yav neyse arkadaş , ben sizin ağzınıza çıçmış da olabilirim ama hepinize saygılarımı sunuyorum... yaaa... ne ala muammalla...
zevkler ve renkler tartışılmaza güzel bir örnek. bir insan pink floyd, evanescence.. dinlio diye kürtçe müzik dinlemek zorundamıdır acaba? herkes kendisine hitap eden şeyi dinler bu kürtçe de olabilir arapça da olabilir başka bir dilde olabilir. bunun tartışılması kadar aptalca bir şey olamaz.
nasıl ki bir kürdü o dili anlamadığı için kenya müziği dinlemiyor diye ayıplamıyorsak herhangi bir uyruktan herhangi bir kişiyi de kürtçe müzik dinlemiyor diye ayıplayamayız değil mi dostlar.

şimdi müzik evrenseldir diyen tipler çıkacak alakası yok ben beynimi tırmalayan kulağa balgam çıkarıyormuş gibi gelen bir şeyi estetik bulmuyorum.

estetik bulanlara saygım sonsuzdur.neticede bu bir kültürlenme meselesidir.eğer nüfus cüzdanımdaki doğum yeri hanesinin 500 km güneyinde doğsaydım here horo herereherehe hororohoro vış bana kayet estetik gelecekti.