1. 1.
  Kendi ülkesinin etnik yapısını kabullenemeyen tiplerdir bunlar ayrıca kürtçe müziği dinlememe sebebi olarak bir çoğu anlamadığım şeyi dinlemem der fakat bir bakarsınız aynı insanlar pink floyd, evanescence ya da metallica dinlemeyi kendilerince bir erdem sayarlar, anlamasalar da dinlerler. Ayrıca bu tiplere göre her kürt teröristtir. Sözün kısası bu tipler kürtçe müziği dinlememekle kürtleri cezalandırdıklarını sanarlar halbuki kendilerini bir kültürden ve diyalogdan mahsun bırakmaktadırlar haberleri yoktur. Ha unutmadan bir de gerçekten hoşuna gitmiyor da dinlemiyorsa saygı duyulmalıdır.
  6 -20 ... xiphoideus
 2. 2.
  Bir müziği sadece kürtçe sözlere sahip olduğundan dolayı dinlemekten daha iyi bir durumdur.
  8 -2 ... baybars
 3. 3.
  (bkz: kurtce muzik dinleyen tipler)
  2 ... bresson
 4. 4.
  kürtçe bilmiyor olabilir. sözlerini anlamadığı bir müziği dinlemek zorunda olamaz kimse.
  1 ... st27
 5. 5.
  (bkz: köçek oyun havası dinlemeyen tipler)
  (bkz: mozart dinlemeyen tipler)
  (bkz: hatta mozart ne lan osuruk sesi gibi diyen tipler)
  (bkz: grup yorum dinlemeyen tipler)
  (bkz: pop müzik beni aşar diyen tipsizler)
  (bkz: ibneler)
  (bkz: göt olanlar)
  (bkz: göt olamayanlar)
  (bkz: göt olmak isteyip götten sallayanlar)
  (bkz: götümden sallıyorum beğendin mi)
  (bkz: çok hafif sen de dene)
  2 -2 ... liberty
 6. 6.
  Dün Türkler ve kürtler vardı bu toprakta, bu topraklar için kan döktüler beraberce ve atalarımı esaret altına alamadı ne ingilizi ne fransızı, bugün yine aynı topluluk bu topraklarda fakat biz öyle bir hale geldik ki birbirimizi boykot ediyoruz, kürtçe müzik dinlemeyen tipler adlı entry bir kere bile kürtçe müziği merak etmeyen duyduğu yerde kapatan, kapatılması için emir verenler içindir. Bunu bir kürt, türkçe müzik için yapıyorsa da kötüdür, kınanmalıdır. Kimseye burda kürtçe müzik dinlemesi yönünde baskı yapmıyorum ama eğer bu ülkede yaşıyorsak beraberce bir kere olsun merak etmeliyiz, bu bizim tarihi borcumuzdur. Yabancı müzik dinlenmesin değildir bu entry nin amacı ama kendi kültürel zenginliğini sen boykot edip istediğin kadar yabancı müzik dinle, senden ne olur ki. Anlayan zaten anladı, anlamayanlar da başlarını toprağa gömmeye devam etsinler.
  1 -1 ... xiphoideus
 7. 7.
  cıwan haco'yla mick jagger'ı; koma rewşen'le genesis'i, led zeppelin'i; şiwan perwer'le nat king cole'u kıyaslayınca başarısız bir müzik olduğunu söylemek kolay. yeni yeni ivmelenen bir müziği başka argümanlarla eleştirmek daha hakkaniyetli olacaktır şüphesiz.

  bu arada ne gerek vardı böyle bir ayrıma; kürtçe müzik dinlemeyen tiplerin rai dinlemeyen tiplerden farkı da sanıldığı kadar çok değil.
  2 -2 ... zibende
 8. 8.
  'ne mutlu kurtce muzik dinlemeyen tipim diyene' insanlarıdır.
  7 -3 ... peyderpey
 9. 9.
  (bkz: türkçe müzik dinlemeyn tipler)den hiç bir farkı yoktur.Başında kurt imgesi tamamen polemik amaçlıdır.isteyen istediğini dinler...
  -1 ... berbay
 10. 10.
  müzik evrenseldir.
  müzik rütialiktir.
  soad dinleyip, holy mountains i aşk şarkısı sanıp, kız arkadaşıyla hayal kuran gençler var.
  bu da öyle bir akım...
  kürtçe müzik evrensel olma ritüelinden çok uzak; çooook yılları var daha, şu an ise sadece yabancı müziklerin kötü bir taklidi.
  ayrıca:
  (bkz: esegin guzel gozleri kurt un guzel sesi var)*
  3 ... tfcvbg