en basit ifadesi ile kendi dilleri de dahil olarak, silinme ve çaylak yapılma tehlikesi olmadan yazmaktır.*
Kürt yazarların açtıkları başlık ve yazdıkları entrylerden nem kapan bir yazarın kürtlere karşı olan önyargısını sözlük insanlarıyla paylaşması.

sözlük gibi bilgi paylaşımı yapılan platformlarda yazarların milletine bakılmaz. 'türk yazarların ırkçı başıkları' gibi bir başlık açılabilmesinin önünü açıp sözlükte ırkçılık rüzgarları estirmek istiyorsanız o ayrı.

sorun çıkarttığına inandığınız başlıkların formata uyduğu sürece sorun teşkil etmediğini neden anlamak istemediğinizi anlayamıyorum. arkadaşım herhangi bir entrynin senin hoşuna gitmemesi veya görüşlerine ters düşmesi kesinlikle silinme nedeni değildir. sana göre bir başlıkta bir yazar 'bölücülük yapıyor, terör propagandası yapıyor.' olabilir. yapman gereken şey moderatörlere veya gammazlara minik bir mesaj çekmek.

kürt asıllı diye bir şey yoktur. kürt vardır, ingiliz vardır, arap vardır. türkiyeli kürt de yazabilirsiniz, kürt'te yazabilirsiniz ama kürt asıllı yazdığınız zaman başkaları hakkında görüş belirtmiş olursunuz ve inanın ki hedef haline getirdiğiniz pek çok yazar bunu kabul etmez.

Uludağsözlük kürt yazarlarının ne kürt yazar gibi ayrımcılık kokan sıfatlara ihtiyacı vardır, ne de yazıları nedeniyle belli bir kesimin hedef tahtası haline gelmenin endişesine sahiptirler. onlar sadece format dahilinde bilgilerini, yorumlarını, tespitlerini paylaşan, türkiyeye canı gönülden bağlı hakiki vatanseverlerdir. *
kurt yazarların yaptıkları hayvanlıktır adlarından da anlaşılacağı. ama kürt yazarların bi yamuğunu görmedim. koşullandıkları bazı şeyler var hepsi o kadar.
kurtlu yazarlar tarafından ayrıma tabi tutulmamak.
(bkz: entry den etnik kimlik saptayan zihniyet) *
kürt yazarların yapmak istediklerinin türk yazarların yapmak istediklerinden bir farkı olduğunu düşünmüyorum. her ikisi de entry girmek istiyor en basitinden. ama bazı önyargılı tosunlar, kürt kelimesinden bile kıl kaptığı için kendisinin yarattığı yaygara sorununu bir de bu yazarların üstüne yıkmaya çalışıyor. sen efendi efendi otursan sorun çıkmaz canım benim. sorunun kendisi bizzat sensin.