bugün

tuncay özkan adlı chp perest'in 32. gün programında söylediği söz. tarihten anlamamak bu olsa gerek. hayır anlamıyorum hiç mi tv seyretmiyor bu adam. adam demek bile iyimserlik.
ulusalcıların kullanmış olduğu bir söylem olabilir. fakat haklılık payıda yok değildir. Başbakan Almanya da, "asimilasyon bir insanlık suçudur" diyor. Ama aynı şeyi Türkiye de kürtler için kullanmayı istemiyor. Kürtlerin de kendine göre dilleri, kültürleri var. En azından dillerini özgürce kullanabilmeleri, çocuklarına ana dilde eğitim verme olanakları sağlanmalıdır. Bir de kimlik sorunu var tabii. bunlar hallolmadan kürt sorununda ilerlenemez.
tarih denen bilimden bir gıdım olsun nasibini almamış bünyelerin söylemesi muhtemel cümle.

ulan tamam sevmiyoruz akp yi, istemiyoruz da lakin salak salak şeyler ortaya atmayada gerek yok di mi!

di bence!
Kısmen doğruluğu olan ancak içinde söylem amacı adına yüzeysellik barındıran gerçektir. Zira Nakşi şeyhlerinden icazet , türk faşistlerinden iktidar erki alarak başımıza gelen zamanın Turgut Özal ve adıyla hatırlanan özelleştirmeleri , din temelli kurumsallaşma örnekleri kapitalizmin mevcut tüm yolsuzluk ve silah-uyuşturucu kaçakçılığı bölgesel kalkınma yöntemleri bizzat kendisi dahil ve kendisinden sonra gelen tüm mukeddastçı-milliyetçi ve liberal-dinci fraksiyonlara alt yapı teşlik etmiştir. Ki unutmayalım Necmettin Erbakan ve kankileri de bu adamları çadırlarında ziyaret etmiş insanlardır. Şu mantık güdülmüştür bu ziyaretler ve görüşmelerde : " Müslümanlar birbirlerini öldürmesin. " Ancak kalkıp da aynı tasa işeyen bir cemcük ağızlının da bunu ifade etmesi ancak köşeye sıkıştığını ve kendisini aklamaya çalıştığını gösterir.Yerseniz!
(bkz: Ucuz siyaset)
başbakan* "kürt sorunu" dedi diye, olmayan bir sorunun başladığını düşünmektir; saçmadır.

(bkz: kürt sorunu yoktur güneydoğu sorunu vardır)