bugün

zaten baştan kural hatası yapılmıştır, erkek adam bayramlık giyer mi lan. neyse; inek kesmeye altında kumaş pantolon, üstünde; ceket, gömlek ve kravat üçlüsüyle giden adamdır. kurban yere yatırılırken adamın kravatı ineğin boğazına kaçıp inek vefat edebilir. daha da kötüsü için: ineğin boğazına kaçan kravat inek tarafından yutulmaya çalışılır ve adam ineğin içine girmek mecburiyetinde kalır. hele de kravat kaliteli ve yırtılmamakta ısrar ediyor ise durum içler acısıdır. allah hiç kimseyi ineğin boğazına sokmasın efem.

her şey yolunda gitmiş ve inek soyulmaya başlanmış ise adam takım elbisenin verdiği psikolojik etki ile tek elini cebine atar. çünkü takım elbiseli adam duruşu denen şey bunu gerektirir. o el o cepte olacak! neyse; inek soyulurken bayramlıklı adamın bir eli cebinde diğer eli ineğin işkembesinde olur ve bu da hiç hoş bir görüntü oluşturmaz. eğer ineğin işkembesi patlar ise bir klişe olarak camide çalınması gereken ayakkabıya bir adet bok damlar. buna psikolojide "gübre" denir.

not: kravatını gömleğinin içine sokan adamları tenzih ederim.
gravatını bile çözmeyen, kurbanlık hayvana saygı gösteren adamıdır,
beyaz çorap ve iskarpin kombini olmazsa olmaz adamdır.
lisan-ı hal ile beni bu işlere bulaştırmayın demektedir.
dünyadaki en akıllı adamdır şöyledir ki etliye sütlüye karışmaz nitekim üstü kirlensin istemez.
akıllı bıdık.(kendimi çok sevdim şuanda ben yokmuyum ben.uğraşsın dursun pezevengler.).
mini çakaldır. "abi üstüm kirlenmesin" mottosuyla yaklaşmaz hiç olaylara. zeki seni.