bugün

mide bulandırabilir. Kan tutan arkadaşlarımız bayılabilir.
Çocuklukta yaşanabilecek en kötü travmalardan biri bence.
Yaklaşık 40 ceset var burda. Hünharca kesmeye devam ediyolar. Evlerden kavurma kokuları yükseliyor.
vahşice kestikten sonra iğrenç bir şekilde kısık ateşte kızartıp yeme durumu.

midem bulanıyor ama dinimiz böyle emrediyor.
kusmanıza sebep olabilir.
(bkz: kesin zayıflatan yöntemler)
çocukken alnına kan sürülenlerden olduğum için pekte yadırgamadığım durum. yine de kesmesini bilmeyenler allah aşkına paraya kıyıp kasap getirtsinler.
En son 2 sene önce yaşadığım olay. Kanama sesi durunca hayatın anlamsızligini falan düşünüyor insan.
eğer yaşınız küçükse sizde ciddi etkiler bırakabilecek bir olaydır. bir de balkona gidip kurbanın kellesiyle göz göze gelme durumu vardır ki onu ne siz sorun ne ben söyleyeyim.
bu isyanı yapanlar eminim şu an şişteki eti ağzıyla cekiyor dur.
Cocuksaniz kanini alniniza bile surerler.
yarın birgün sizde keserseniz anlayacagınız durumdur.
bilemicem...
Küçükken hep izlerdim nasıl kesiyorlar diye. Şimdi kasap oldum. Mesleğim bu ve ben para kazanıyorum o meslekten. Zenginim ve mutluyum. Sizde değerlendirin ve benim gibi olun.
Bayramın 2. günü yaşadığım durumdur. Kesim işlemi, kozyatağı carrefour'da oldu. Gördüğüm manzara dehşetti, ışid militanlarını herkes biliyordur.. Gördüğüm durum bunun aynısı sayılırdı. Yanyana dizilmiş koyunların tek tek boyunlarını kesiyorlarları. Usullere uygun kesim yapılmadı, göz ve ayakların bağlanması, kurban'ın boynunu okşamak ve hayvana salavat getirip sakinleştirme yoktu. Boyunları kesildikten sonra 5 dakika içerisinde paketlenmişti.

Işid'in yasal versiyonu diyebilirim bu iş için, günah mıdır yoksa sevap mıdır Allah bilir. Ancak böyle bir manzara gerçekten iğrençti arkadaşlar.
Din denen zırvalığın ne kadar saçma olduğunun kanıtıdır. Tıp ki muhammed'in 9 yaşındakı Ayşe'yi üvey kızı olarak değil de karısı olarak aldığı gibi.
bıçak boğazı keserken hayvan tiz bi ses çıkarır. en fena yeri...
küçükken benim görmemi engellediler ama inatla bakardım. ne tranva geçirdim ne o oldu ne bu oldu. hiçte abarttığınız gibi bi durum yok. bazıları kasap getirin demişler, biz ne kasaplar gördük hayvana eziyet çektiren. sanki yediğiniz etler başka yerden geliyor. ona bakılırsa orda yemeyin o da canlı. bu kafayla sizden bi b*k olmaz. insanların ibadetlerine saygı duyun. ateistsen ne b*k istsen de saygı duymayı bileceksin o kadar.
Insana islamın "barış" dini olduğunu hatırlatan kötü durum.
seviyorum böyle şeylerde elimi ve üstümü kirletmeyi.
o yediğimiz kebaplar, hamburgerler, salamlar, sucuklar sofraya öyle kolay gelmiyor.