bugün

hiç açıklamaya başlama.
ve ateistler lütfen bu başlığa entry girmeyiniz.
bir ateist olarak, herhangi bir müslüman-ateist tartışma ortamında bulunan ateistler yeni yetmedir. hiçbir tecrübeli ateist müslümanlarla tartışmaz.
emeğine sağlık okudum ama ben inanmıyorum yazdıklarına.
tevratı ve incili okumamış, ancak ve ancak kendi -müslüman- hocalarından öğrendikleriyle veya yanlı (yani yine müslüman) kitaplarla yorumlandığı ortada safsatalardır.

öncelikle eğer tevrat'ı okusanız isa'nın geleceği, onun tanrının oğlu olarak atfedileceği yazmaktadır.

etbir'deki arkadaş şunları yazmıştır:

"üstelik de bunları yazanlar hz. isa (as)'ın havarileri olan ilk mü'minler değil, onları görüp hz. isa (as)'a gelen ilâhî sözleri onlardan dinleyenlerdir.

eldeki mevcut incillerde bir takım muhteva ve anlatış farkları görülmektedir. aslında bu inciller, m.s. 325 tarihinde iznik'te toplanan bin kişilik bir ruhanî konsülün kararı ile kabul edilmiştir. bu hey'et, yüzlerce incil'i incelemişler, 318 üyenin ittifakı ile aralarından hz. isa (as)'ın ulûhiyet tarafı olduğunu ileri süren bugünkü dört incil'i kabul edip diğerlerini yakıp imha etmişlerdir."

kutsal ruh ve teslis anlayışını bilmeyen, özümsemeyen bireyin düşeceği saf gafletlerdendir bu yazılanlar.
öncelikle incil; kelime anlamıyla müjde demektir. yani iyi haber. incil'in ilk dört bölümüne de yine incil denmektedir; çünkü isa'nın havarilerinden (yani ilk el diyelim sizin deyiminizle) matta, markos, luka ve yuhanna'nın isa'nın hayatını yazdığı bölümlerdir. isa'nın hayatı, ona inananlar için müjde, yani güzel haber demektir. o yüzden o ilk dört bölüme incil denmektedir. ancak bağnaz ve araştırmaktan yoksun kişilikler bu incil kelimesine enteresan bir şekilde takılıp dört kitabınız var sizin yeaaa demektedir. böyle yavşakça demeyenler yine aynı şeyi yukarıdaki gibi kibarca demektedirler.

eğer ki bir insan önce tevrat'ı sonra incil'i okursa meselenin ne oılduğunu ve tanrı'nın ne gibi bir planı olduğunu görecektir.

ancak bir müslümana, hele ki taze beyinliye ilk pompalanan diğer kitapların değiştirildiğidir. çünkü eğer böyle olmazsa o birey o kitapları yansız bir şekilde okuyacak ve meseleyi anlayacaktır.

zaten yeryüzünde vahiy yoluyla gelen ilk ve tek kitabın da kuran olması ne kadar güzel değil mi? tanrı hep aynı metotlarla insanlarla irtibat kursun. size özümden gelen sözümü (isa mesih) kurtuluşunuz için gönderiyorum desin, ondan sonra sadece kendisinin ikinci gelişini bekleyin desin. sonra birden karar değiştirip vahiy yoluyla sara hastası birine durmadan kitap yazdırsın.

zaten ceylan derisine vs yazılan bir kitap da eli kılıçlı bir adamın ümmeti tarafından onca savaşa karşın süper korunmuştur.

allah ne kadar süper lan!