bugün

https://www.youtube.com/w...=utr5_ZiXiik#t=211.113776

Abdestsiz kurana dokunma - Kadınların ay hali oruç namaz - Bayraktar Bayraklı
ahlak, emr-i bilma'ruf nehy-i anilmünker, zekat, kredi, islami finans vb. herkesi ilgilendiren daha temel konular dururken biz yine ucundan kıyısından, suya sabuna dokunmayan konularla meşgul ediliyoruz...
osmanlı da işgal edilirken alimler böyle boş konularla toplumu germekle meşguldü.
yazık... çok yazık...
siz okuyun günahı benim boynuma olsun. Bu tür şeyler Emevilerin insanları kuran yerine kendi safsatalarına yönlendirmek için uydurdukları masallardır.
insanların aklina dinle alakalı birsey takıldığında abdest almaya üşendikleri için kur'an okumuyorlar, onun yerine internetten saçma kaynaklardan ve gereksiz hocalardan öğrenmeye çalışıyorlar. Allah'ın bizler için gönderdiği kitabı okumaktn çekinmeyin. Tabi ki fırsatınız varsa abdest alıp okuyabilirsiniz ama abdestsiz okunamaz olsa bu açıkça belirtilirdi. Düşünün ki islam dinini öğrenmek isteyen bir kişi var ve bunun icin en doğru kaynak olan kur'an-ı kerim'i okuyacak ama siz ona abdestsiz okuyamazsınız derseniz onu bu niyetinden caydırırsınız. Herhangi bir ibadeti yaparken temiz olmaya çalışmak yanlış birşey değildir. Her zaman temiz olmaya özen göstermek gerekir. Kur'an okumakta bir ibadettir bu yüzden üstünüze başınıza çeki düzen vermeniz doğru bir hareket olsa da aklınıza takılan bir soruyu öğrenebilmek yerine, aranıza duvarlar örmek de bir o kadar yanlıştır.
vakıa 79 " ona ancak temiz olanlar dokunabilir " manası verilerek tercüme edilmektedir.
burada kastedilen temiz olmak abdestli olmak mıdır yoksa cünup olmamak mıdır?

ayrıca rica ediyorum, ateistler böyle başlıklardan uzak dursun, onları ilgilendiren bir konu değil, onlar istediği gibi okuyabilir,
bilim her zaman önemlidir, iki şeyden sadece biri önemli olabilir gibi bir iddia saçmadır.
Abdestsiz yada abdestli okusam dinden mi çıkarım?
Bunların amacı ikilik çıkartmaktır. Ümmeti bölmektir.
Sadece "Sapık" ihsan eliaçık ın değil selefiyye olanlarında evet "kuran abdestsiz okunabilir" dediği tartışma konusu.

Tabi yine takva gözüken ve kendine ehli sünnet diyen alim kisvesine bürünmüş onlarca şarlatanın peşinde kuyruk olan kekolar itiraz eder. Bunlara göre dini zorlaştırmak esastır maksat kuran okunmasın bunların sapık hocalarından dinlensin onlar ne söylerse o yapılsın.

Birde son 3 günde yaşadığın sünnet var mı yazar mısın demiş... Dur yazayım.

1- yemek yerken parmaklarımı yaladım. Hatta sünneti arttırmak için yanımdaki arkadaşıma da yalattım parmaklarımı.

2. Kertenkele öldürdüm.

3. Satranç oynayan 2 kişiyi patakladım.
Vakıa 79 " ona ancak temiz olanlar dokunabilir " manası verilerek tercüme edilmektedir.

oysa bu ayette kastedilen şey mushaf olsaydı, bu ayet indiğinde mushafın tamamının elde olup bugünkü halini almış olması gerekirdi bana göre.

bu bilgi elimizde olduğu halde, benim şahsi görüşüm hak kelamına abdestli bir şekilde ihtiram ederek dokunmaktan yanadır.
çok da iyi okunur. okuyun yeter ki.
http://www.youtube.com/watch?v=MfaSMC16wdU