bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    çok da iyi okunur. okuyun yeter ki.
    https://video.uludagsozluk.com/v/kuran-abdestsiz-okunabilir-174527/

6 -3 ... dekadans
  2. 2.
    Vakıa 79 " ona ancak temiz olanlar dokunabilir " manası verilerek tercüme edilmektedir.

oysa bu ayette kastedilen şey mushaf olsaydı, bu ayet indiğinde mushafın tamamının elde olup bugünkü halini almış olması gerekirdi bana göre.

bu bilgi elimizde olduğu halde, benim şahsi görüşüm hak kelamına abdestli bir şekilde ihtiram ederek dokunmaktan yanadır.
    2 -5 ... poeto
  3. 3.
    Sapık ihsan eliaçık ve takipçilerinin hezeyanı.

Şu kur'an-ı kerim'i bana göre diyerek muhakeme edenlerin ilmini görmek isteriz.

Son 3 günde yaşadığın 3 sünneti yazar mısın kardeş?

Bunu böyle içtihat eden ehli sünnet alimlerinin hayatı sünneti seniyyeye tam muvafık oluyor da; hanginizi dinleyelim, yanlışa sapmayalım diye dedim.

Edit; biri üzerine alınmış. Seninle irtibata mı girdim güzel kardeşim? sen önce kendi ırkına paye verip başka ırkları hâkir görmeyi bırak.

Helak edici Günahlardan kaçınmadan yaptığın sünnetin kıymeti harbiyesi yok.

Sünnetten anladığın ancak onlar olur zaten, sen anlamazsın müdahil olma.
    4 -6 ... lightsaber
  4. 4.
    Sadece "Sapık" ihsan eliaçık ın değil selefiyye olanlarında evet "kuran abdestsiz okunabilir" dediği tartışma konusu.

Tabi yine takva gözüken ve kendine ehli sünnet diyen alim kisvesine bürünmüş onlarca şarlatanın peşinde kuyruk olan kekolar itiraz eder. Bunlara göre dini zorlaştırmak esastır maksat kuran okunmasın bunların sapık hocalarından dinlensin onlar ne söylerse o yapılsın.

Birde son 3 günde yaşadığın sünnet var mı yazar mısın demiş... Dur yazayım.

1- yemek yerken parmaklarımı yaladım. Hatta sünneti arttırmak için yanımdaki arkadaşıma da yalattım parmaklarımı.

2. Kertenkele öldürdüm.

3. Satranç oynayan 2 kişiyi patakladım.
    8 -4 ... kurtcebe noyan
  5. 5.
    Ben severim kuran okumayı. Çok inançlı değilim tabii. Adet olmak demek kirli olmak anlamına gelmediği için, ben o kitabı 14 yaşlarındayken her akşam okudum. Çarpılmadım. Çok da keyif aldım. Tanrı neden adet kanini ibadete engel yapsınki?
    1 -2 ... biriberrinmidedi
  6. 6.
    Abdestsiz yada abdestli okusam dinden mi çıkarım?
    Bunların amacı ikilik çıkartmaktır. Ümmeti bölmektir.
    1 -1 ... zayice
  7. 7.
    Demin internette Kara Deliği Galaksi Merkezinden Dışarı Fırlatan Gravitasyonel Dalgalar başlığında bir şeylere bakıyordum. Sonra bu başlığı gördüm ve dedim ki "marcus, ne boş işlerle uğraşıyorsun."

Böyle mühim mevzular varken kara delikle falan zaman kaybettiğimden dolayı Kendimden utandım.
    8 -4 ... lord marcus amoralist premses
  8. 8.
    vakıa 79 " ona ancak temiz olanlar dokunabilir " manası verilerek tercüme edilmektedir.
    burada kastedilen temiz olmak abdestli olmak mıdır yoksa cünup olmamak mıdır?

ayrıca rica ediyorum, ateistler böyle başlıklardan uzak dursun, onları ilgilendiren bir konu değil, onlar istediği gibi okuyabilir,
    bilim her zaman önemlidir, iki şeyden sadece biri önemli olabilir gibi bir iddia saçmadır.
    1 -1 ... kotubocek
  9. 9.
    Doğru bir beyan. şu yazıda söz konusu olan vakıa suresi 79. Ayet uzun uzun incelenip bu sonuca varılmış;

http://www.medyabar.com/m...dokunulmaz-diyenlere.aspx
    -1 ... ebu zer
  10. 10.
    okunabilir. ehli sünnet alimlerinin görüşü bu yönde.
    ... gaiptengelenadam