bugün

ekonomide arz-talep sorunsalı.

yurtdışında ücretsiz dağıtılma sebebi ile aynı.
Hangi camiye gidip, istedinizde vermediler ha soyleyin bana.
müslüman ülkede kuran'ı neden bedava dağıtsınlar ki? Adamlar incili bedava dağıtıyor, bir amaçları var. Dinlerini yaymaya çalışıyorlar.

Ayrıca genel olarak bakılırsa türkiye'de kuran'ı kerim meali olmayan ev yoktur. Tabi hepsi süs niyetine duruyor. Okunmuyor. Okunsa zaten ülkedeki müslüman sayısı ve oranı bu kadar yüksek olmaz.

edit: zoruna gidenler eksiliyor. Hayatında bir kere bile kuran'ı açıp okumamış kişiler hazmedemiyor. Tabi bu eksiler arkadaşların hesaplarına +10 sevap point olarak kaydediliyor. *

devam arkadaşlar. Ha belki merak edeniniz olmuştur. 4 kere okudum kitabınızı. 5.yi okuyorum şu sıralar.
kapitalizmin kölesi olanların birkaç kelime ile savunacağı durum.

bir türlü anlam verilemeyendir.
(bkz: dinime küfreden müslüman olsa)

http://www.kuranvenamaz.com/

https://www.hediyekuran.c...TalepFormu.aspx?Urun_Id=3

http://www.mektebakuran.c...p;layout=message&pf=2

http://gul-der.org/2013/0...rim-dagitim-kampanyalari/
Benimde kafama takılan sorunsaldır. Sonuçta her müslüman için aynı amacı taşıyan kutsal kitaptır. Okumamız, anlamamız gerekliyse, bedava verilmesi gerekmez mi? Tabi birde kitaba harcanan emek var. Düzenlemeler olsun, tasarım olsun... Bu şekilde düşününcede para vererek almak mantıklı gelmiyor değil.
genelde satılıyor olması büyük bir sorunsaldır. ancak ücretsiz dağıtım yapan vakıflar var arkadaşlar, güçleri yettiğince belli bölgelerde kur'an dahil olmak üzere çeşitli alimlerin ilmihallerini bile ücretsiz dağıtıyorlar. yeterli mi? değil elbet. ayrıca camilerden temin etmek isterseniz kesinlikle alabilirsiniz bu konuda emin olun.
ayrıca bedava ve ya ücretli olsun olmasın, onu okuyup anlayıp onunla amel ediyor musun yoksa yatağının baş ucunda asılı mı duruyor? asıl mesele bu bir de her ne kadar konu dışı olsa da.

edit: (bkz: kur an niçin bedavaya dağıtılmıyor sorunsalı/#20542779) ben de bu siteyi arıyordum, mesela bir örnek. yeterli mi? değil elbet. ancak hiç yapılmıyor değil arkadaşlar.

edi 2: vakıflar konusunda eleştiri gelmiş haklı olarak. evet bu kamunun görevidir ancak sadece müslümanlara değil diğer dinlerin mensuplarına da yapmak durumunda kalırsınız. devlet ise cebinden para çıksın istemeyen bir yapı olduğu için -hele ki türkiye ise konumuz- o yüzde var olanla yetinmek ya da kişisel çabalarla olaya el atmak bence daha doğru bir tavırdır. '' her şeyi devletten beklemek'' cinsinden bir söylem değil bu, ancak kamu gücü haricinde diğer toplumsal organların bu tip çalışmaları olması, devletin vermesinden zannımca daha makbuldür.
kandil simitlerinin bile parayla satıldığı bir durumun içerisindeyiz. herkes dinin bir köşesinden nasıl para kazanırım diye düşünüyor çünkü insanlara din adına her şeyi yaptırabilirsiniz ticaret insanları da bunun gayet farkında . gördüğüm en basit örneğini veriyorum bunun size arapçadaki lam harfi şeklinde yapılan yüzüklerden alan belki 500 tane insan görmüşümdür ve niye biliyor musunuz ? kuranda geçiyor bu harf diye . üreticilerde bunun gayet farkında , yani işin özü kuranı bedava dağıtmak işlerine gelmez çünkü nedense insan bedava bulduğu şeylere pek tamah etmez , illa bi sömürülmesi lazım . bunu bilen üretici de bizim-müslüman kitleden bahsediyorum- asla hayır diyemeyeceğimiz şeyi bize satar gayet basit .
Dini imamı para olmuş yayın evleri yüzünden olabilirmi? Ki.. Birde tabi meal ler var adam para için kur an meali ve tefsiri yazıyo bugün çoğu hocanın yaptığı gibi.. Ne yaparsın kimi din ile uğraşır dünyayı düşünür kimi ahiret hesabını..
Bedavaya kur'an dağıtıldığına çok kez şahit oldum aynı zamanda 1 tl gibi sembolik ücretlere satılması da sık yapılan bir uygulamadır bunun dışında parayla kur'an almış biri olarak söyleyebilirim ki o kapak ve baskı kalitesiyle,o kağıda(en kaliteli 1.sınıf kağıt) 600 sayfayı o boyutta basıp bunu 12 liraya satıpda kar falan edemez kimse
kuran'ın alelade bir kitap olmaması ile alakalıdır.
yani öyle yolda haşa broşür gibi verilebilecek bir şey değildir, müslümanlar dahi abdestli olmadığı zaman kuran'ı eline almaktan çekinirken bir dağıtım söz konusu olamaz fakat isteyenler için merkezi ve herkesin ulaşacağı yerlerde sadece basım ücretini giderecek kadar ve kar üstüne kar koymadan verilebilir.
musluman olup kurani kerimi olmama ihtimali dusunulmedigindendir..bu konuda ihtiyaci olundugu dusunulurse yardim eden cok olur..ihtiyaci olanlarin bu konuda cekinmeden isteye bilecegi yerin olmasida guzel olurdu.
kendini müslüman sayan sikik cemaatin bile üzerinde ayet yazan broşürleri yere attığını kabul edersek (ki bu hiçbirzaman insanları bilgilendirmekten alıkoymamalı insanları) çokda acayip olmayan şeydir. saygı biraz, herşeye karşı, yanındaki insana, dostuna, farklı olan inançtaki arkadaşına, kardeşine.
okunmayan bir şeyi bedavaya dağıtmak niye. hayır okunsa zaten fala 50 tl veren kimseler bu sorunsalı çıkartmaz. ayrıca okusalar öğüt alır ve biraz mantıklı hareket ederler. rüya tabirleri spor sayfaları ve burçlar okunur benim memleketimde. bunları beleşe dağıtın boş verin. yüceler yücesi er rahim olan allah ın sözlerini dinleyen yok.

arz talep..
gerekli gereksiz her boka para ayırıyonda kurana vericeğin bir 20 tl mı gözüne çarpıyor bre gavatoğlu. ayrıca kuran duvar posteri değildir okunmak için alınır.
Okumak istiyorsan, gerçekten okuyacaksan ve evinde yok ise özelden mesaj atman halinde 1 tane göndereceğime yemin edebileceğim,
Müslümanların kutsal kitabı olan, her boyutta üretilen, ucuzundan pahalısına her yerde bulabileceğin ve her müslümanın evinde mutlaka bulunan bir kutsal kitaptan yani kur-an'ı Kerim'den bahsediyorsak,
Her hangi bir dini kurumdan rica etmen halinde güle oynaya gülümseyerek sana hediye edilecek, bu istek memnuniyetle karşılanacaktır emin olabilirsin..

Bedava neden dağıtılmıyor ?

Avrupa'da bedava dağıtılması zaten gerekli mesaj değil mi ?
Dinini tanımayan bir nesil yetişiyor çünkü Avrupa'da,
O yüzden incil bedava dağıtılıyor,
Türkiye'de kur-an en güzel, en yüksek gözün görebileceği en özel yerde muhafaza ediliyor..

Ha okunur, okunmaz, okunulan anlanır anlanmaz, oda sahibi olan kişinin derdidir..
Nedeni basittir. Anlayamamak.
Açmak gerekirse arabistanda bedava diye duymuştum zira orada Kuranı eline alan herkes okuyabilir ama bizde bedava değildir zira arapca bilmiyorsan okuyamassın. Okuyamassan gereken önemi veremezsin. Arapca özelliklede Kuran arapcası bizde camilerde öğretilir. Her camide de cemaatin kullanması için fazla fazla kuran vardır. Birçok camide de bedava verebilirler ama önce okumayı öğreneceksin.
Ben türkçe harflerle olanını istiyorum dersen benzer şey onda da vardır zira türkçe diye okumaya başladığında anlam veremediğin kelimeler olacak ve yine yardım almak zorunda kalacaksın ve sana yardım edenler kuran vermekten gurur duyar.