bugün

bir zamanların (yer yer şimdinin bile) siyasi simgesi olan kudura altına beyaz çorap akımının takipçilerinden birinin söylemi. bunu söyleyen kişinin şu lafları eden karşı cinslerinden etkilenmiş olmaları pek mümkün:

(bkz: ben mini eteği kendim için giyiyorum)
(bkz: ben kendim icin dekolte giyiyorum)

gel gelelim bu arkadaşın onlardan daha samimi olduğu rahatlıkla fark edilebilir. üstteki bakınızlardaki sözlerin sahiplerinde bir ikiyüzlülük, bir "istemem yan cebime koy" culuk, bir "şu baksın, şu bakmasın" cılık, bir reklamcılık söz konusuyken bu arkadaşın sözünde bunlardan eser yoktur. bu kişi kendisini bir gruba ait hissettiren bu giyim tarzını sırf kendisi için benimsemiş olabilir. üstelik estetik olarak pek hoş olmamasının da bu kanıya varılmasında büyük etkisi olacaktır.

yine de tabi ki bu giyim şeklini "birileri görsün" düşüncesi vardır bilincin karanlık köşelerinde. o yüzden her ne kadar üstteki bakınızlardaki sözleri sarfeden hemcinslerinden nispeten samimi olsalar da yine bir riyakarlık kokusu gelir burnumuza. affetmeyiz bunu da.
kendince birilerine birşeyler ifade etme ya da birilerinin dikkatini çekme çabasında olan kimsenin söylemidir.
boyayayım mı abi
tanım girmek zorunda olmasam günün en çok güldüğüm başlığı dieceğim, lakin gel gör olmuyor.

tanım: bazı çevrelerin hep dalga geçtiği yumurta topuk siyah makosen ayakkabıyı beyaz çorabıyla giyen erkeğin kendisi ile dalga geçenlere verdiği sağlam bir ayar.
Kızlar dalga gecmesin diye ayrica belirtilmistir. Kendini iyi hissetmek icin giyiyordur.