bugün

verdim kulağa, verdim kulağa.

kulaklık kullanımının yoğun olduğu dönemlerde kulakların , kulaklık basıncına maruz kalması sebebiyle yaşanılan ağrı. sanki üstünden tüm şehir geçmiş gibi bir yorgunluk yaratan ağrı ayrıca.
ananı skiyim hayat çok acımasız.

not: kulak ağrısı sebebiyle başlığı yanlış açmışız. hayat cidden çok acımasız.
Yüksek sesle müzik dinlemeyin dedirten başlık.
Kendisi cok kotu bir agridir .
kulak içi kulaklıktan kaynaklı durum. şöyle ki; kulak içi kulaklıklar her ne kadar kaliteli yani basıyla tisiyle düzgün gelen ses verse de dış mekanda kullanıldığında ki genelde dış mekanda kullanılıyor, dış ses müzik sesine karışıyor ve ortalık bulanıyor. biz de bu yüzden sesi sonuna kadar açıyoruz. derken ilk başlarda hoşumuza gidiyor ama aradan yarım saat geçmeyedursun hafif bir başağrısı tevellüd ediyor. bunun yerine kulak üstü ve dış sesi geçirmeyen kaliteli kulaklık kullanılsa o ağrılar belki de hiç olmayacak.
bende de olmuştu zamanında. saatlerce müzik dinlemek kulağa zarar veriyor işte. kulak içinde bi şişlik meydana gelmişti. bir süre kulaklıktan uzak durdum zamanla geçti. şimdi de pek kullanmıyorum.
2 türlü ağrı vardır.

1.bir kulak kepçesindeki ağrı; sebeb iise kulaklık haznesinin kepçelerinize uygun olmadığı gösterir.

2. kulak zarından gelen ağrı; saatlerce yüksek sesli müzikler dinlendiğinde (genellikle tiz değeri yüksek olan müzikler) kulaklarda çınlama sonucu olan ağrılar.