bugün

küfürsüz konuşma sanatı'nın sözlükler için olanı da diyebiliriz...

birçok sözlükte küfür serbest olduğu için, bu konuya pek dikkat edilmez. ancak mrmr sözlük'te durum tam tersidir.
temiz bir sözlük olarak kalabilmek adına, mümkün olabildiğince küfürlerden arındırılmış bir yazım stili gerekir burada.
hakaret etmek, kahvehane ağzı ile laf kavgasına girmek, eleştirinin dozajını üsluba oturtamamak en büyük sorundur.
bunu daha medeni bir ortama taşımak, eğer eğitimli biriyim (okumuş ya da okumamış... hayat okulundan bahsediyorum ben) diyorsanız, bunu açıkça göstermeniz için doğru kelimeleri seçmeniz gerekir. hırsına yenik düşen argoya sarılır. soğukkanlı olan ise, diyeceğini der, hatta lafı gediğine oturtacak argo dışı kelimeler ile cümleler bile kurarak istediği mesajı verebilir. bunlar tamamen sakin olmak ve birey haklarına saygılı olmakla elde edilebilecek meziyetlerdir...
uludağ sözlük'te de aynısnı biraz olsun görebilmeyi umut ediyorum...
özenle (bkz: venividivici)
çokça münazara tecrübesi, sıkı bir gözlem yeteneği, kol gibi bilgi birikimi ayrıca zeki, çevik ve ahlaklı olmayı gerektiren sanattır efenim.*
normal hayatında küfretmeyen insan yazarken de küfretmez. sözlük insanların kendileri olabildiği yerdir. *
ayrıca küfretmenin abartılmadğı sürece kimseye bir zararı yoktur. * *