bugün

kuaför de yaşanan sohbetleri, laylaylom kızları ve hoppa kadınlarla aynı ortamda yer almaktan haz almayan kadınlardır. orda yapılan sohbetler çok itici gelir bu kadınlara.

aslına bakarsanız gidene kadar bu tantana, gittikten sonra ah hamfendicim nerelerde kaldınızlar, ablacım hoşgeldin nasılsın insanları gibi aktivitelerin içine girince herşeyi unuturlar.

ve her şey bir yana, etrafımdaki böyle hamfendülerden birisiyle konuşuyordum geçenlerde;

napcaksın bugün,
hoff kuaföre gidicem, saçımı boyatıcam,
e daha geçen gitmiştin
ne geçeni be 1 ay oldu..

ah be canım, ayda bir saç boyatan bir insanın kuaföre gitmeyi sevmemesini nasıl anlatabilirim ki ben, gel buyur sen anlat.
Kuafore gittiğinde saçına yapılacakların, kendi istediği model değil kuaförün kafasındaki model olacağını bilen kadın.

-Saçımın ön tarafına kahkul istiyorum şöyle yan tarafa doğru olsun.
+Yok hayır öyle yapamam.
-Niye?
+Olmaz sana yakışmaz,
-Peki kısa kesin ozaman.
+Kısada kesemem.
-Niye?
+Kısa kesmek istemiyorum,kesmeyeceğim.
-Yahu kessene sen ben kısa istiyorum .
+Kesemem dedim.
-Hay Allah'ım nerden geldim ben buraya..(Bir daha gelirsem ne olayım)
Diyaloğunu her seferinde yaşayan bayan modelidir,yılların tecrübesine dayanır...

(bkz: meraklikedi)
(bkz: #3265770)
evlenirken saclarina kendi fon cekmek isteyip, anneyi kucuk capli kalp krizlerine surukleyen kadindir.
el becerisi güçlü, kendi başına güzel şeyler üretebilecek doğal yeteneği olan kadın.
kendi saçına uyguladığı işlemleri, kuaförün yaptığından daha güzel bulurlar.
dünyada sayısı azınlık olan bayan çeşidi.
seçici kadındır, genelde herşeyi beğenmez,

kuaförlerden ayrılırken aynaya mutsuzlukla bakar,

dileği gerçekleşmemiş istediği saçı kuaför ona verememiştir...

edit:sonunda iyi bir kuaför aramaktan bıkar ve hem saçlarını kendisi keser hem kendisi boyar, yaratıcıdır kendileri..
başkaları için kendine bakmaktan geçtim, kendisi için bile kendine bakmaktan vazgeçmiş, vahim kimlik bunalımı içinde olduğunu düşündüğüm hatun modelidir.
kuaförden çok kez hüsranla ayrılmış insandır.
(bkz: kuafor salonundan cikip aglamak)
(bkz: #3926712)
(bkz: fotoğraf makinesi olmayan japon turist)
(bkz: imkansız)
(bkz: ben) her defasinda saatlerce oturacagimi, bo$ sohbetlerin dönecegini, uykumun gelecegini bildigim icin sevmiyorum, hatta bazen sirf bu yüzden erteliyorum, "ya aslinda idare eder daha" diyemedigim zamana kadar.
kapıdan her giren kadının saçını kesip, balyaj atma saplantısı olan kuaförlerden korkan kadındır.

-meraba,saçlamın kesilmesi lazım ama sadece şeklini düzeltin, katlardan alalım biraz, 4 parmaktan fazla kısalmasın, lütfen, son bir senedir bu boya gelmeleri için bekliyorum, lütfen fazla kısaltmayın, yalvarıyorum, rica ediyorum.. *
sonuç:1 karıştan fazla kısalmış saçlar, dolan gözler..

başka bir zaman başka bir mekan
-meraba, saçımın rengini değiştirmek istiyorum, orta yaş kızılı ve alaca bulaca, çizgili saçlardan nefret ediyorum, 2-3 ton açabilirmiyiz, ama çok yıpranır ya da olmaz diyorsanız unutun gitsin..

sonuç:çizgi çizgi olmuş, yanmış saçlarla almanya'nın bersnug kasabasında yaşayan gurbetçi güzel gülcan görünümü..ağlamak istiyorum

-meraba, kaşlarımı aldırmak istiyorum, aslında ben hep kendim alırım ama şimdi acil bir görüşmem var, sadece toparlayalım, lütfen incelmesin, nolur, yalvarırım, sürünür eteğini öperim.

sonuç:hayatının erkeki olabilecek adamla ilk görüşmende adile naşit görüntüsüne sahip olmak..

benzeri deneyimlerden geçmiş kadındır.
kendi kendine yetebilecek kadar becerikli insandir. kuafore gitmek yerine kendi evinin bir kismini kuafor salonuna cevirmekten cekinmez.
(bkz: kuafor/#3932511)
fön çekilirken kulağı ve saç derisi yanmış kadının korkusundan ileri gelen isteksizlik.
dünya üzerinde bulunmayan kadındır.
kel kadındır ya da kafası yoktur.
normal bir kadındır. Kadınlar kuaföre gitmeyi değil, kuaförden çıkmayı severler.
bir türlü tarif ettiği modeli saçlarında göremeyen kadındır muhtemelen, sonuçta umduğuna değil bulduğuna razı olan daha da kötüsü misafir gibi sadece buna razı olmayıp, bi de üstüne para ödeyen kadındır.
"bu devirde nerde öylesi azizim" dedirten kadındır. ama biz araştırdık bulduk.

(bkz: mezarlık)
uzun saçı seven kadındır.
saçları dökülen kadındır.bunlar genelde bakımlarını falan komple evde yaparlar.
evde kanepeye bağlı olan kadındır. normal şartlar altında olmayan kadındır.
en son nerde görüldüğü konusunda ihtilaflar olan ve türünün tükendiği sanılan m.ö 10000 lerde yaşamış kadın türüdür.
2 teoriyle açıklanmaya çalışan kadındır.
1)en son m.ö 10000 lerde eski kara avrupasında yaşadığı tahmin edilen kadın türüdür.
2)aslında hiç varolmayan varlığının bir şehir efsanesinden ibaret olduğu sanılan kadın türüdür.