bugün

her arabada bulunması gereken, lastik patladığında patlak tekerin yakınına yerleştirilerek arabayı kısmen kaldırmaya yarayan alet. fazla uzun boylu ya da fazla kısa boylu elemanlar için kullanulan bir lakap. *
insan gücü ile kaldırılması zor olan ağırlıkların hidrolik veya mekanik olarak dizayn edilmiş sistemlerle daha rahat kaldırılabilmesini sağlayan aletlerdir.
yedek lastik yoksa hiçbir işe yaramayan nesne.
(bkz: ben bugün bunu gördüm)
(bkz: yedek lastik)
her zenci erkekde bir adet mevcutdur.
isviçre çakısı gibi faydalı bir alettir,asli görevi olan lastik değiştirme aparatlığının yanında terbiyesiz minibüs şoförlerinin kafasını kırmaya yarar.
ingilizcesi jack tir.
asıl amacı lastik değiştirmek olarak bilinen lakin asıl amacı ağır malzemeleri kaldırmak olan genellikle otomobillerde bulunan araç.
anaç türk hatunlarının krikodan kastı bildiğin azeri türkçesinde tüfek anlamına gelen yaraktır. (bkz: yarak)
Bir kuvvetin etkisiyle hareket eden bir pistonun bulunduğu bir silindir ile pistona bağlı olan ve silindir dışında bulunan bir yükü çekebilen ya da itebilen bir çubuktan oluşur. Kriko, bir diş takımıyla tahrik edilen bir kremayerden oluşur; bu dişli takımını harekete geçiren manivelada, kremayerin geri inmesini önleyen bir tırnakla tespit mekanizması bulunur; krikonun gövdesi ağaç ya da metal olabilir. Kremayerin üst bölümünde bulunan bir çifk kanca bulunur. Yükü , hareketli olan gövde taşır.

http://www.linearmotion.s...274bc/Main_screwjacks.jpg
kendi gücünüzle kaldıramadığınız şey ve şeyleri kaldırmak için kullanılan metadır. hap,sprey ve krem formları vardır. etken madde olarak sildenafil sitrart içerir.

ibretli şerh: prostat hastaları da kullanır. zira ereksiyon halinde iken çiş zor yapılır. bu hali bilen hastalar hergün birer tane çakar bu sayede bir süre idrarlarını rahattutarlar. lakin ereksiyonu dindirmek kolay değildir. içini dökecek birini bulamazsa son çare olarak "ACiL" e giderler. orada onlara "rektal tuşe" yapılır.
*rekral tuşe için bakınız (bkz: rektal tuşe)
halis türk malı bir enerji içeceği markası.
kriko varsa redbula ne hacet efendim.
Araç kaldırma aparatı. Evet.