bugün

Benimdir o,yaa kardeşim sen git kredi kartıyla telefon al bilmem kaç milyara.
6 ay 12 ay taksitle falan,ödüyene kadar,telefonun değeri 1 milyardan 300-500 liraya düşüyor..
iphone un taksiti bitince kırıp atcam bütün kartları. şunun şurasında 36 taksitim kaldı.
iphone un taksiti bitince kırıp atcam bütün kartları. şunun şurasında 36 taksitim kaldı.
param varsa alırım yoksa almam bu kadar basit. niye kredi kartı alıp götüm açıkda geziyimki.
isim kartlarla oldugundan para kaynagimdir ekmek parasidir.
ayağını yorganına göre uzat insanıdır. borç içinde yaşamayı değil, kararında yaşamayı terci eder. ayrıca parasının hesabını yapmayı bildiği için gelirini de zamanla arttırmayı bilecektir.
kredi kartına karşı olan insan candır. ne kadar maaş aldın abicim, 2000 lira mı. kira şu bu ne kadar kaldı, 500 lira. tamamdır cebinde 500 lira var ve ona göre bu ayı idare et mantığıyla devam ediyorsun. kredi kartı olduğunda (yapmıyoruz demeyin çoğunuz yapıyorsunuz) harcama konusunda daha cömert davranabiliyoruz.

nakit candır.
Kredi kartından para çekip başka bir kredi kartı borcu ödeyenler buradaysa *
senin olmayan parayı sana harcatan, sana verdiği parayı senden geri alamadı mı faiziyle çıkartmasını bilen bu düzene başkaldıran insandır. nakit taşımak istemezse de parasını bankadaki hesabına yatırır, alışverişini banka kartıyla yapar.
Ailem komple.
alınteri ile kazandığı parayı bile bile çaldırmaya razı olmayan insandır. bankalar soyguncudur. insanlar kendi hırsızlarını ceplerinde taşır.
gelir-gider dengesini kuramayan embesillerde görülen davranıştır. aslında çok basit gelir>gider olacak şekilde harcama yapacaksın.
Benden uzak dursun.
benim ulan benim

ne kadar paran varsa o kadar yaşayacaksın.
ihtiyacı olmayan insandır.
Bilinçli kullanamayacağını bildiği için karşı ise saygı duyacağım insandır.
Yoksa bazı zor durumlarda can kurtaran olarak kredi kartı idealdir.