1. 1.
  1 nisan itibari ile geçerli olan uygulamadır.
  çok yararlı olması beklenmekle birlikte pos cihazını masanın altına saklayan mağaza sahipleri nedeniyle sinir harbi yaşayabileceğiniz durumdur.
  ... anthrax
 2. 2.
  bu ay (haziran) sonu itibariyle tamamen hayata geçecek olan uygulamadır. bu tarihten itibaren imza kullanarak kredi kartlı alışveriş tarihe karışacaktır.

  bu uygulamayı hayata geçiren 3. ülke türkiyedir. fransa ve ingiltere diğer ülkelerdir.
  ... zaknafien
 3. 3.
  güvenlik için süper bir önlem olduğu düşüncesini terkettiğim uygulamadır. zira hâlâ bi takım insanlar çaldıkları cüzdanın içinden aldıkları kredi kartını zorlanmadan pos makinasından geçirtip alışveriş yapabilmektedirler.
  ... alis
 4. 4.
  şifresini bilmeyenlerin bir an öğrenmlerini gerektiren durumdur. zira alışveriş poşetleriyle dumur olmuş bir şekilde kalırsınız kasada.
  ... sevgipitircii
 5. 5.
  bankalar tarafından bir türlü uygulanamayan sistemdir. inatla şifre girmek isticeksin ille.
  ... karakuzusu
 6. 6.
  o kadar da güvenli gözükmeyen durumdur.
  bir çok pos cihazının şifre girilen zamazingosunun ekranında sadece "şifre girin" yazar. alışveriş tutarı ekranda gözükmediğinden dükkan sahibinin makineye ne kadar fiyat girdiğini görmeden şifrenizi girip alışverişinizi tamamlarsınız. satıcı size kartınızla birlikte verdiği makineden çıkan fişe hiç bakmadan cüzdanınıza atarsanız ödeme tarihinde ufak şoklar yaşamanız olasıdır. O yüzden satıcının makineye girdiği fiyata veya işlem sonunda verilen fişe iyice bakarak kartınızdan ne kadar çekildiğini görmeniz sizin yararınıza olacaktır.
  ... zebellah
 7. 7.
  Sifre girerken kredi kartı makinasını uzatan görevlinin parmaklarınızın hangi rakamları tuşladığına yan gözle bakmasına şahit olduğunuzda
  başınızı noluyor şeklinde yan tarafa çevirip aynı anda diğer elinizi havaya kaldırıp üçyüzaltmış derece döndürmeniz şifrenizin size özel kalması açısından faide sağlayacaktır.
  ... kaplama domates
 8. 8.
  'şifrenizi girin lütfen' repliğinden sonra size post makinesini uzatan çalışanın anında başka taraflara bakıyor tribine girmesini sağlıyan durum. hayır madem başka tarafa bakıyor nasıl ben giriş tuşuna basar basmaz elimden makineyi alıyor onu anlayamadım.
  ... cmbkts