bugün

babasının ek kartına yüklenip yüklenip bakın kartım var diye çevreye göz kırpan 250 lira limitlik gençtir. kredi kartıyla hava atılan tek ülke olduğumuzu düşünüyorum, bu düşünce bizi 20 yıl geriye götürmeden olaya girmek istiyorum;

sen! ergen bıyıklı seyrek sakallı pis saçlı üniversiteli genç! bu devirde kredi kartıyla hava mı yapılır lan geri kalan her şeyini ödediğim? böyle gençleri gördükçe çok üzülüyorum vallahi, ben bir üniliyken çıkarır masaya koyardım dolarımı, yeşil yeşil herkesin gözü kamaşırdı. şimdi artistlik kredi kartıyla yapılıyormuş, alalhın sefoları. sonradan ödenecek paraya ben para der miyim arkadaş? para dediğin 24 saat yanında olmalıdır.
kredi kartı borçlarıyla ağlanan üniversiteli gençten bir kademe iyi bir gençtir.
muhtemelen pederbank ın verdiği kredi kartıdır. geri ödemesi onun tarafından yapılmadığı için bir nevi kar yaptığını zanneder.
(bkz: ekstre hareketlerin insanı)
Sonu huzunludur. Kartla parfum alinir mi gezme odenir mi odeyemeyecegini bile bile. Temel ihtiyacsa bisey diyemem yine de.
öğrencinin bu tip olup olmadığını "banka mı kredi mi" diye sorulduğunda anlariz. banka deyip suratinda ebleh bir gülümseme oluşursa saf, masum bir kardeşimizdir. "ay sonu ne bok yicem" diyemeyip kredi diyen öğrenci işte tam bu kişidir.