1. 1.
  Haluk görür kaybedeni
  Ne zaman baksa aynaya
  itaat et biz kralız
  Toz kondurma kendimize
  Aslında yok terzi bile
  Giysileri biz yaparız. bu kısımdaki vurgusu çok güzel haluk abimizin. *
  6 ... kacak kelebek
 2. 2.
  pek meşhur bir çocuk masalı olmakla beraber, çok da faydalı bir mesaja sahiptir. peşinden koştuğumuz onca şey ya kral gibiyse, ya hepsi boşsa...
  -tank,çıkış...
  5 ... karga
 3. 3.
  günümüz türkiyesinde,söyleyeni dokuz köyden kovdukları bir masal cümlesi
  ... witch is back
 4. 4.
  hedef 12 adli rap grubuna ait albumun adi.
  ... butch coolidge
 5. 5.
  (bkz: anne bak kral çıplak)
  ... hendrix
 6. 6.
  bu masal çok basit ve güzeldir. konusu; kendine aşık olan bir krala, terzi olduklarını iddia eden iki dolandırıcının diktiğini ve sadece akıllıların görebileceğini iddia ettiği bir giysi sunmasıdır(bu giysi ortaya çıkana kadar, dolandırıcılar kraldan malzemeler için kese kese altın alır). kral da akılsız olduğunu kabul etmediği/edemediği için, bu olmayan kıyafeti çok beğendiğini söyler giyer. ancak ortada kıyafet yoktur. kral bu şekilde halkın huzuruna çıkar, ancak halk korktuğu için, çıplak kral karşısında ağzını açamaz. şaşkınlığını tek gizlemeyen kişi bir çocuktur ve "kral çıplak" diye bağırmaya başlar. bundan cesaret alan halk şaşkınlığını, çığlıklar atarak belli eder ve kral utanıp saraya kaçar. peki bu hikayeden tek bir şey mi çıkar?
  elbetteki hayır. 1. si insanın kendini pohpohlayan insanları sevmesi ve asla kendini küçük düşürmek istememesidir, başkalarına hemen güvenmesidir(kral burda ilk hatayı yapar). 2. si insanların güçlülerden ne kadar korktuğunu gösterir(halk da burda hata yapar). 3. sü bir çocuğun asla kimseden korkmayacağını gösterir. 4. sü koca halkın koyun, küçücük bir çocuğun bile çoban olabileceğini gösterir. tek gereken bir kişinin uyandırmasıdır, kim olduğu önemli değil. 5. si kral bile olsa, aptalsa aptaldır, kocaman toplumları yönetmek önemli değildir. 6. sı ise her yere çocuk götürülmez, olur olmadık yerde bikbik öter.

  bir de; toplumsal örgütler falan bu cümleyi çok fazla slogan yaparlar, siyasi içerikli şarkılarda da bolca bulabilir hatta basım ve yayın kuruluşlarında bile slogan olur. çoğu kişi artık tırt bir ifade olarak görmektedir "kral çıplak" cümlesini.
  9 ... merenptah
 7. 7.
  cocugun annesine vermesi gereken tepki "anne bakma; gozlerini kapa anne; kral ciplak anne; ayiptir yahu" tarzinda olmalidir cunku aksi durumda cocugun godas olmasi gerekir ki hic bir masalda boyle cocuklarin yeri yoktur...
  1 -1 ... serpico
 8. 8.
  aslında kral diye bişey olmadığını insanların beynine kazımış anarşist slogan.
  3 ... freud
 9. 9.
  -babaaaa bak kralın da pipisi var!
  *...?!!!
  ... vorhang mithrandir
 10. 10.
  (bkz: kraldan çok kralcı olmak)*.
  1 ... karpuzkabugu