(bkz: bağımlılık benim karakterimdir)
unmik'e olan bağımlılıktır. kosova sanayile$ememi$, toprağı oldukça verimsiz olan bir bölgedir.* bu nedenle toparlanana kadar birilerinin himayesinde duracaktır, büyük bir ihtimalle politik oyuncak olacak, üzerinde sava$lar çıkartılacaktır.
(bkz: kosova nin bagimsizligini ilan etmesi/@kara hilal)
dogru bir tanimlamadir.

hakan albayrak mukemmel bir yazi yazdi bu bagimlilik/bagimsizlik meselesine dair. ben de cok sevinemedim acikcasi bu bagimsizliga ya da bagimliliga. bir yanda uck sehitleri bir yan da amerikan bayraklari. ne kadar dogru bir bagimsizlik bicimi tartisilir. simdi sozu hakan albayrak' a birakalim:

Ortalıkta haddinden fazla Amerika Birleşik Devletleri bayrağı var (bana göre bir tanesi bile hadinden fazla)... Üstüne bir de Avrupa Birliği bayrağı...

Kosova'nın mı bağımsızlığı kutlanıyor Amerika Birleşik Devletleri'nin mi, kutlanan şey gerçekten bağımsızlık mı yoksa ABD yahut AB'ye iltihak mı, belli değil.

* * *

"Henüz milli marşımız yok" diye, milli marş yerine Avrupa Birliği'nin müzikal sembolü olan Beethoven'in 9. senfonisini çalmış Kosovalı kardeşlerimiz.

Keşke Kosova Kurtuluş Ordusu marşlarından birini tercih etselerdi.

* * *

Bağımsızlık ilanı münasebetiyle "Independent" diye bir şarap üretilmiş.

Independent, yani ingilizce "Bağımsız".

Nüfusunun tamamına yakını Müslümanlardan oluşan bir ülkenin bağımsızlığı niye şarapla kutlanır diye de sormak lazım, ama "serde laiklik var" deyip bu soruyu geçiyor ve şu soruyu sormakla yetiniyoruz:

"Bağımsız" niye ingilizce?
http://sol.org.tr/index.php?yazino=28584