bugün

Dinin içerisinde korkunun olmadığını söyleyen kim.

Korku olmasa sen olur muydun acaba?

Korku tüm insan duyguları gibi din içerisinde vardır. Bunu konuyu açan mahluk Müslüman ülkede yaşayıp Müslümanlarının içerisinde bunu anlamadıysa zeka seviye epey bir geri demektir.

Allahtan başka kimseden korkum yoktur. Sözünü de mi duymadın.

mü'minler yalnız Allah'tan, Kıyamet gününün dehşetinden, Cehennem azabından korkmalıdır (el-Bakara, 2/212; Alu imrân, 3/175; el-Mâide, 5/57)

Çoluk çocuğun bok atma çabası.
Ol(a)mazdı, tüm dinler, korku temelleri üstüne inşaa edilmiştir.
korkunun olmaması arayışı sonlandıracak değil ya. sonuçta bi ihtiyaçtan doğmadı mı inanç.
Din olmasa, korkular olur muydu ?
Umut etmek, yaşam amacı bulmak, yalnız olmadığını bilmek ve daha nice şey..
korku dinin en büyük silahıdır daha bebekken temelinize yerleştirirler bunu, yok şöyle yanarsın yok böyle yanarsın o yüzden insanların dinden çıkması zordur, korktukları için.
korkularımız olmadan dinler nasıl ayakta kalabilir?

Martin luther yargıçlara seslendi;

- Milleti cehennemle korkutup, cenneti para karşılığı satıyorsunuz. Sıkıysa cehennemi satsanız ya !!!

Yargıçlardan biri sordu:

- Cehennemi kim alır ki?

Martin Luther;

- ben alıyorum, neyse parası vereyim. dedi.

Yargıçlar cehennemi Martin' e bedava verdiler!

Duruşma sonunda Martin kapının önüne çıktı ve duruşma sonucunu merak eden binlerce kişiye seslendi:

- Cehennemi satın aldım, benimdir. Bundan sonra oraya kimseyi almayacağım, korkmayın!

Cehennem korkusu kaybolan halk böylece kilise baskısından kurtulmuştu. Bundan sonra halk özgür beyinlere sahip olmaya başladı ve Almanya aydınlanması 500 yıl önce böylece sıradan ve çok akıllı bir olayla başlamış oldu.

darısı başımıza !!!
Yanan ateşten korkan insan icat etmedi mi tanrıyı ? Patlayan volkandan korkanlar ? Düşen yıldırımdan ? Gürleyen Gökten ? Dev dalgalardan ? Yıkıcı depremlerden ?

Korku dinin temelidir. Basit anlamlandırmalar yapabilmek için insanlığın uydurduğu tanrıların sebepleridir.