bugün

önsöz: elektriğin kafasına göre gelip, selam verip, giden, bazen de yüzsüzlüğe vurup gitmeyen, uykum olmasına rağmen ''sen yat kanka ben tv falan izlerim, takılırım..'' diyen bir misafir olmadığının bilincindeyim.. 'kesilmek' fiili yerine 'gitmek' fiilini kullanmam cehaletimden değil, 50 karaktere sığdıracağım diyeydi başlığı..

isterse kullandığı tekniklerle bir sinema duayeni haline gelmiş akira kurosawa gelsin, onu da soğutur 7. sanattan bu durum.. isterse popüler korku sinemasının başyapıtlarının prodüktörü wes craven gelsin, onun da götünün attırır bu kesinti..
en dandik korku filmi olsun izlenen, tırstırır adamı.. film biter, siz taşak geçersiniz filmle, ne kadar boktan olduğunu düşünürsünüz.. çaat.. elektrik kesilir..
haha.. niye titreye titreye fener arıyorsun ulan?.. hani korkunç değildi, yat zıbar o zaman.. demin o dalga geçtiğin, belki kalbini kırdığın katil gelir diye korkuyorsun değil mi?.. adamın da işi gücü yok 5 kat çıkıp seni boklu yatağında basacak.. hem tut ki geleceği tuttu katilin.. fenerle ne yapacaksın?.. bare el bombasıyla falan yat, bir işe yarasın.. hem sabah seni uyandıran annen de aklını kaybeder bir an, hoş bir anı olur..
atıp tuttuğuma bakmayın benim.. zamanında lanetli tepe diye bir film izlemiştim de, gece eve döndüğümde annem babamın evde olmadığını görmüştüm.. üstüne elektrikler de kesildi.. önümde iki seçenek vardı, ya bir yerlerden bir devrilme sesi duymadan (korku filmlerinde vardır bu, mutlaka bir şeyler devrilir sebepsiz yere) kendimi asıp bu işkenceyi başlamadan bitirecektim, ya da bahçeye çıkıp caddede bana dost ışıklı arabalarla anemleri bekleyecek, beni sokak kapısına tünemiş bulduklarında da uygun bir yalan uyduracaktım..
ben ilk yolu seçtim.. şu anda yaşayan bir ölüyüm ve lanetim üzerinizde.. nıhahahahaha.. işallah elektrikleriniz gider aman kesilir..

sonsöz: yaşayan bir ölü değilim..
filmi izledikten sonra gitmesi, izlerken gitmesinden daha hayirlidir. soyle bir ornekle aciklayayim; ring filmini izlerken samaranin anneyi televizyonun icine cektigi sahne sirasinda hoooop elektrikler gitti. kadin samaranin kuyusunda da ben de mi ordayim acaba diye dusunurken ortalik iyice sessizlesir...cit pit....tiris tiris....
üç buçuk adında yeni bir filmin başlayacağı andır.
- uffsss. film baya korkunçtu ama saçmaydı be. aynadan çıkan eller, cinler, periler..
- aaa elektrikler gitti. bi mum yakayım bari.
( çatırt )
- uyy anamm, o ses neydi be? filmde de önce elektrikler gidiyordu lan. amann saçmalıyorum iyice. ehehehe
( çotanak )
- bismil... kul e'uzü birabbinnâs, melikinnâs.
(zırrrrr... telefon şeysi )
- amanın halka filmi sahnesi. aloooo sayın küçük ve sevimli bacım; ben sizin yaşadağınız acıları anlıyorum. o ananız olacak karı çok çektirmiş size.
+ lan bırak salak salak konuşmayı da aç şu kapıyı. iki saattir çat çat vuruyoz duymuyon.
- babaaaa, babacıımmmmmm.
-bu bir işaret
+ne işareti lan faturayı ödemeyi unuttun demi
-o da bir işaret sonuçta.
+faturanın ödenmediğinin işareti.
(bkz: allahım sana geliyorum)*
sevgiliyle birlikte izleniyorsa kesinlikle esas oğlanın bi parmağı vardır o işte. yoksa durduk yere gitmez o elektirikler.

- ayy akşıooam çok korktum nasıl bi fi.. aaa noluyo yaa?
+ elektirkler gitti
- ayy ne napcaz çok korktum şimdi
+ hadi sevişelim.
arkadaşlar arasında en çok anlatılan hikayelerden biridir. bir de şu versiyonu vardır ki,

"halka'yı* izliyorduk birden telefon çaldıııı" Halka izleniyorsa mutlaka o telefon çalar nedense. bin kişi izlese 950'si aynı geyiği yapar.

Böyle şeyler anlatanlarla arkadaş olmayın, ağızlarına falan vurun derim ben.
dışkılama sistemin belli bir kalıba (örn. küp, yuvarlak, şeritli, delikli, zigzag, vb.) göre üretime geçtiği, duaların kapış kapış gittiği, allah babaya yakınlığın arttığı, zorla imana gelinen durumdur.. ağzımızın tadı kaçmıştır artık..
elektriklerin kesilmesinden sonra kapının gıcırdaması, uzaktan tuhaf sesler gelmesi, telefon sapığının araması gibi hadiselerle kombine edilmesi halinde adrenali tavan yaptıracak durumdur.
yatağa gidip, yorganı kafadan çekip uyuma sebebidir.