bugün

son zamanlarda sıkça rastlanan tiplerin oluşturduğu kezban ve mahmut tayfası.
slumdog millionaire ve oldboy u bir kenera alırsak, altına imzamı atıyorum.
edit:imla
Hahh bayramda geldi maskeli beşler kıbrısta ya da yeni jenerasyon hababam sınıfı gibi sıçmıkları izlemek varken dimi ama. Kanal d bizi bu bayramda ihya edicektir.

Bu iki ülkede de sinema sektörü almış başını yürümüş, doğru tercih yapan güruhtur.
Türk dizilerinin çoğu kore dizilerinden alıntıdır.

Ve çok güzel hint dizileri de var örneğin aamir khan dizileri 3 idiot vb. Hakkını yemeyelim.
K bakmayın ama Bollywood ta 3 khan olarak bilinen ( amir khan, Salman khan ve shakhun khan ) oyuncularınin özellikle 2000 yılından sonraki filmleri superdir.
Kore filmleri çok değişik oluyor konuları klişe olsada filmi izlediğiniz zaman korenin farklılıklarıyla karşılaşıyorsunuz ayrıca insanda mutluluk hissi yaratıyor nedense. Hint filmleri ise bazıları çok hoş oluyor ama çoğu berbat.
Böyle sınırlandırmaya lüzum yok herkes gerizekalı.
korelilerin konuları güzel hatta türk dizilerinin çoğu onlardan alınmış . hintlilerin de dansları güzel günümüzde çoğu figürü onlardan alıyorlar . ne kadar korelilere ayar olsam da (eski sevgilim koreli hayranı olup ondan nefret ettiğimden ötürü sanırım.) yadsınamaz bi gerçektir bunlar. genellemeler herzamanki olduğu gibi yanlıştır.
iki ülkenin sinema sektörünün de türkiyeden önde olduğu gerçeğini değiştirmiyor bu hakaretler.
3 idiots'u işlememiş insan beyanidir.
(bkz: my sassy girl)
bunu diyen kişi sinemadan anlamadığını kanıtlamış bir andavaldır.kore filmleri hollywood filmlerinden kalite olarak baya yukarda bu işibilen biri olarak söylüyorum holywood filmleri çekici geldiğinden dolayı kore filmleri izlenmiyor ülkede, ayrıca kanımca bolywood filmleri holywood filmleriyle yarışır.
Ya bilmiyorum bence arada 30 mg prozac niyetine 2 bölüm salak kore ask dizileri izlenebilir.