bugün

düşünüyomuş gibi yapıp, sevimli pozlar verdiğiniz andır. elinizi iki yanağınıza koyarsınız, sessiz bir tonda ''off, çok zor'' gibi şeyler söylersiniz, çakmasın diye. hoca ise dik dik bakar öyle. kafanızı öne eğersiniz, hala bakıyo mu diye hafifçe kaldırdığınızda hala daha bakıyordur. (bkz: canı cehenneme)
Güldüğüm andır.
Bakmayın hocam utandırıyorsunuz rahat çalışamıyorum demişliğim var.
yüzünün kızardığı andır.. sanki ayıp bir şeymiş gibi.. kim bilir o hoca kaç kere kopya çekerek o dönemlere gelmiştir.
düşünüyor numarası ile oscarlık performans sergilemeye sebeptir.
evrenin "şimdi s.ktim ızdırabını" deme şeklidir.
akan sular durur.
Bir kere başıma geldi. Ondada piç hocaya denk geldim teşvik etti. Diğerlerinde profesyonel olarak çektim kopyamı.
"Bir şey düşünüyormuş gibi yapmak" refleksini gösterdiğimiz durum. Hoca da salak ya anlamadı.
imdb on üzerinden on alır, hatta anlık kızarmalar hatta başınızdan kaynar sular bile dökülebilir hoca bide cins biriyse vay halinize.
görsel
ergenlik yıllarımızdan hiç hatırlamak istemediğimiz anlara denk gelir.
kopya pek çekmedim ama mecburiyetten yaptığım zamanlarda da çok profesyoneldim. hatta hababam sınıfı'ndaki külyutmaz tarzı ''kimse benim dersimde kopya çekemez'' tribi atan stajyer bir öğretmenin sınavında 3 öğretmenin sınava girmesine rağmen bile kopya çekebildim.
tamamen ego tatmini için yapılan birşeydi aslında.

ama bir defa yakalanmışlığımvar; yer yarılsa da içine girsem anıydı.
güncel Önemli Başlıklar