bugün

(bkz: classical movie clip)
bayanların, hoşlandıkları ama açılamadıkları erkekle konuşurken bilinçli veya bilinçsizce yaptığı hareket.
dikkatli olunması ve iradenin korunulması gereken harekettir.

sakin ol şampiyon!
italyan işidir.. italyanların konuşurken ağıza baktıkları söylenir.. ispat yoktur, bizzat gittim yerinde inceledim, bildiğin gözüne gözüne bakıyorlar adamın..

kim çıkarıyor bu lafları?
dudak fetişisti olabilmesi muhtemel kişiliktir.adam haklıdır yani dudakları güzelse bende bakarım yalan değil.
gözünün içine bakamama gibi bir sorunsal varsa kişide, havaya bakıp "seni dinlemiyorum" izlenimi vermemek için uygulanan bir yöntem diye koruyalım dudak fetişistlerini.
sağırlık göstergesi de olabilir.

(bkz: dudak okumak)
çok kez başımdan geçen ama bugün özellikle dikkatimi çeken hadise.kız benimle konuşurken gözleri sürekli dudaklarımdaydı.
duyma problemi çeken insanların genelde yaptıkları şey.bende yapıyorum bunu yani direk dudağa odaklanmasam da eğer eliyle kapatıyorsa dudaklarını onu anlamıyorum duymakta zorluk çekiyorum.ha ama bunu bi de özellikle yapanlar var ki bana çok oluyor hani böyle iri angelina tarzı dudaklarım da yok ama ayar ediyor insanı.
bazı insanlarda alışkanlıktır ve psikolojik bir sebebi vardır.

bazı insanlar gözlere bakarken, bazı insanlar göz teması kurmaktan kaçınırlar.

karşıdaki insanla konuşurken dudaklara bakan tüm insanlar, sosyal hayatta çekingen insanlardır.

bilinç altı bir refleks'tir, bilinçsizce yapılır.

bende konuştuğum insanın dudaklarına bakarım, göz teması kurmam.
dudaktan sonraki mevzu önemlidir. ya sevişirsiniz yada o konuşma orada konuşmakla bitmiştir.
Neden yapiyolar merak ettigim durum.
öpüşmenin önceki son andır. yapışınız efenim.