bugün

kendisine ve yaşadığı topluma zarar vermekten öteye gitmeyen iki sistemin temsilcilerinin kapışmasıdır.

uçlarda yaşamaktansa daha rasyonel düşünerek orta yolu bulmak en iyisidir.

bu başlığı açtım ama götümde patlamazsa iyidir...
iki emekli boksör.
birbiriyle karşılaştıralamayacak olan iki olgudur.

komünizm belirli bir düşünce sistemi ve yaşam formudur. dolayısyla komünist bu yaşam formuna göre yaşamaya çalışan kişidir.

faşizm ise sistematiği olmayan bir olgudur, kapitalizmin patolojik bunalımıdır. dolayısyla faşist ise belirli bir düşünsel referansı olmadan, iradesini kullanamayan kişidir.

ayrıca:

(bkz: sapla samanı birbirine karıştırmak)
call of duty'de kapışan taraflar.

(bkz: communisten)
artık sıkmaya başlayan sagcı ve solcu devrim özentileri.
komünist loser'dır. faşist ise butch'dır.
Bugün şahit olduğum kapışmadır.Gayet nezih bir ortamda arkadaş grubuyla oturulmaktadır hoş sohbetler gülücükler havada uçuşurken birden kendini "faşoyum ben " diye tabir eden bir arkadaş masaya yaklaşır ve kendisini " o faşoysa ben de koministim ulen" diye tabir eden arkadaşımızın suratı düşmüştür bilmektedir ki yine seviyesiz bir tartışma içinde bulacaktır kendisini vakit geçmeden malum ideolojik çatışma başlar devam eder eder eder... Sonunda faşo arkadaşımız altta kaldığını ezildiğini anlayınca "kafamı bozma lan senden sabun yapar keselenirim valla haaa!" gibi talihsiz bir cümle sarfetmiş ve o güzelim ortamın itinayla ağzına s.çmıştır.Karşılaşmanın sonuna kadar izlemeden mekandan uzaklaşan ben o arkadaşımızı saygıyla ve sevgiyle anar selamlarımı sunarım..