bugün

Bu güne kadar kimse koalisyondan bir fayda görmediği için Böyle bir başlık açılmadığını tahmin ediyordum. Yanılmamışım.
bu ülke bu güne kadar koalisyonlardan hiç ama hiç bir fayda görmedi. Taaki son seçime kadar. Son seçimde akp'nin tek başına iktidar olamaması ve hdp'nin barajı aşması ülkede var olan gerginliği inanılmaz ölçüde azalttı. Ancak var olan bir gerçek varki bu geçici rahatlama ve sonrasında istikrarsız bir hükümet bizi 90'lı yıllara döndürmek için pusuda bekleyen büyük tehlikelerden biridir. Bu seçimdeki durumumuzu ingilizler, almanlar, israil,amerika ve fransa olumlu karşılamışlar. Allah aşkına söyler misiniz bu beş ülke, bu güne kadar bizim istikrarlı bir ülke olmamızı mı istedi yoksa sürekli kargaşa içinde olmamızı mı ümit ettiler. Olaya sağcı, solcu yada başka bir pencereden bakmayın. Objektif bakın, ülkeyi ön planda tutarak bakın. Bu ülkeler bizim sürekli kendilerine muhtaç olmamızı istiyorlar. Ayni senaryoları bir çok ülkede uyguluyorlar. Biz kimsenin oyunlarına alet olmayalım.sağcısıyla, solcusuyla, toplumumuzun tüm değerleri ile topyekün olarak uyanık olalim rica ediyorum.
Edit: körü körüne eksi verenleri kınıyorum. Sanki adamların anasına küfrettik. Eksi yağmuruna tutmuşlar bizi.
tek parti iktidarının daha işe yarar olduğunu görmemizi "bir kez daha" sağlamasıdır.
Koalisyon uzlaşıdır.
Bu ülkenin en büyük problemi uzlaşı kültürü oluşturamamış olmasıdır. Bu nedenle mahkemelerin iş yoğunluğu çok fazladır. bu nedenle sokakta yarın biri ile tartışıp, ölme riskiniz bulunur. Bu nedenle herkes kendi çocuğunu aman altta kalmasın, aman hakkını yedirmesin diye yetiştirir. Kimse bir diğerine bırakın sevgiyi saygı bile göstermez. Ülkemizde herkes birbirinden nefret etmektedir.
Koalisyon bir anda bunları çözebilir demek çok ütopik bir yaklaşım olurdu. Ancak doğru kurulmuş, birbirine saygı gösteren ve ikna yolu ile asgari müşterekte buluşabilinileceğini gösterebilecek siyasi figürler ülkede bir kırılma yaratabilirler.
Bunu yapabilecek siyasi ortamın önündeki en büyük provokatör Erdoğan'dır. Onsuz olursa belki de yapılabilir.
demokrasinin uzlaşma rejimi olduğu gerçeğini hazmedemeyen diktatörlük sevdalılarının hezeyanlarını yumurtladığı başlıktır.
cilde iyi gelir, zindelik verir.
(#7313537)
koalisyon temelinde gerçekten iyidir. ancak bunu bizim dağdan gelip iki kelimeyi bir araya getiremeyen siyasetçi dediğimiz beceriksizler yapamaz. kaldı ki demokrasiden anlayan demokratik, zengin ve kültürel bakımdan gelişmiş ülkeler hep koalisyon ile yürütülmektedir ve hiçbir sorun da yaşamıyorlar. dünya üzerinde 17 ülke şu anda koalisyon ile yönetilmektedir ayrıca.

(bkz: norveç)
(bkz: lüksemburg)
(bkz: danimarka)
(bkz: avustralya)
kimi yandaşın "her parti kendi cebine çalışır" diye yüklendiği faydalardır.

oysa tek parti iktidarı olsa öyle mi olur? mümkün değil olmaz!... zaten geçtiğimiz 13 yılda da gördük, hep millet için çalıştılar!

işte yandaşlık böyle bir şeydir... insanda en basit mantıki muhakemeleri yapacak hal bırakmaz.

yahu koalisyon hükümetlerinde herkesin gözü bir diğerinin üzerindedir. çalmak, çırpmak daha zordur...
Bazi yanlış anlamalarin önüne geçmek için başlığı tekrar hareketlendiriyorum. Ben koalisyon kötüdür demedim, koalisyon ülkemizde hep kötü yapılmıştır dedim. Uyanık olun dememin sebebi de budur.iyi koalisyon partileri ve halkları birbirine bağlar.