bugün

sözlükten soğumama neden olan hadise. yav insan hiç mi kültürlü laf etmez. ezbere konuşuyor ne öğretildiyse fikriyatı hiç farketmez.. hangi fikre, ideolojiye, düşünceye sahipse farketmez hiç bir fark yartatamıyor.. o zaman niye bur da yazıyoruz..

ben burda söylemek istediğimiz ama kimsenin normal karşılamadığı düşüncelerimizi anlattığımız bir yer olarak algılıyordum ancak burdaki insanların hepsi ezbere konuşan, taklitçi papağanlar, robotlar.. robocoplar..

biraz orjinallik nolur be.. şahan cem'den zekidir yazdım herkes eksilemiş.. hiç mi farklı düşünen yok....

bi siktir git denilesi insanlara kemal kılıçdaroğlu bkz'si verdim herkes eksilemiş.. herkes mi chp'li....

entelektüel olarak, sosyalizmin dışında bir kapı açmaya çalışıyorum başka tür entelektüel biriklimlerin farkına varılmasını bekliyorum yok.. dininini savunan sahabe gibi ideoloiyi savunmaay çalışıyorlar üstelik fikrin tıkandığı noktalarda demogoji ile.. öyleyse bu ideoloji din halini almış değil mi?. .. hiç mi farklı düşünen yok..

atatürk ırkçıdır diyorum bu yönde düşünen ve yorum yazmaay cesaret eden kimse yok..

arkadaş.. ben cem yılmaz'a gülmeyen, ak partiye oy veren, atatürk'ün ırkçı olduğunu düşünen bir insanım.. benim gibi değil ama sadece diğerleri gibi olmaayn kim var bu sözlükte merak ediyorum.. allah aşkına okuyun.. herhangi bir konuda herhangi farklı bir görüş beyan eden olmuş mu??..

hepiniz modaya uyuyorsunuz o yüzden anti ak particisiniz,, o yüzden can yücel seviyorsunuz.. o yüzden cem yılmaz'a gülüyorsunuz.. hepiniz facede takılan alay ettiğiniz liselilerle aynısınız a m ı n a koyiim... oldu mu?
Entellektüel seçim barajının %95 olmasından kaynaklanan hadisedir. Zira bir fikir üretmek, üretilen fikrin ağzına s. çmaya çalışmaktan daha zordur. Şöyle ki kişi fikir üretemiyorsa "Müslimler çok müslüman olur mu yeeaaoow, Ak Parti mi demek gerici şeriatçı dinci yobazsın yeeaaoow, Atatürk bizim tanrımız dil uzatma yeeaaoow" demesi kadar normal bir şey olabilir mi efendim? Sosyalist tayfanın gözdesi Uğur Mumcu' nun "Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz amk" cümlesi üzerinde düşünülmelidir.
entel olduğunu zanneden zırcahil saçmasıdır.Sözlükten soğuman sadece atatürk'e hakaret etmeye çalışman sıfır kilometre beyninle,hacminin geniş ama kıvrımının az olduğu beyninle ukalalık etmenden mahrum edecektir bizleri. Üzüntümüzün süresi sol gözümüzün ucuna yeni girilen bir entarinin ilişmesi kadar uzun sürer. (bkz: it ürür kervan yürür)Senin yaptığın düpedüz mantığını aşılamaya çalışmaktır.idiot un daha alt bir sınıfı yok,felsefi derinliği olmayan diyorsun atatürk hakkında hiç bir şey bilmiyorsun yanına yandaş arıyorsun.Düşmanlığını anlamış değilim,sadece .Saygınla terbiye sınırları içinde insanların fikirlerini eleştirirsen değerlerine hakaret etmeden buna kimse tepki göstermez.Göstersede bu raddeye gelmez. Fikrini beyan edebilmen için herşeyi yapabilirim.Ama bu kimsenin fikrine katılmak zorunda olduğu anlamına gelmez.Ezikliğin lüzumu yok. Entellüktellik bilgili olmayı gerektirir o kapının açılmama sebebi de bu yüzden çok kolay anlaşılıyor.Ama biraz oku araştır kendine ön yargı koymadan bir şeylerin yorumunu yap duygularını bırak,mantığını ön plana çıkar zamanla sende olursun takma kafana dedikmi ayar bitmiştir diyebiliriz.
(bkz: a m ı n a k o r u z o l d u m u)
deli saçmasıdır. sen şahan'ı seviyorsan, ak parti'ye oy veriyorsan, atatürk'ün 90 yıl önce yaptığı devrimleri bugün ile bağdaştırıp ırkçılıkla suçluyorsan, herkes seninle aynı fikirde olmak zorunda değil ki!
burdaki insanların hepsi ezbere konuşan, taklitçi papağanlar, robotlar.. robocoplar..
şahan cem'den zekidir
ben cem yılmaz'a gülmeyen bir insanım.

oldu mu? istediğin bu mu? asıl sen kendi arkanda yazdıklarının aynını yazan papağan arıyorsun. senin bir düşüncen olsa ve adam olsan benden taban tabana zıt da düşünsen saygı duyardım fikirlerine.
(bkz: senin entelliğine sıçıyım)
ortalıkta onun gibi milyonlarcası varken kendisini marjinal sanan embesil tespiti.
bu ülkede 10 kişiden 5 i atatürk'e bok atarak, tayyib'i yalayarak, şahan'ı şakşaklayarak kendisini tarif etmekte.
mal mısın, rol mü yapıyorsun?! ona göre gardımızı alalım.
(bkz: oldu)

yazar notu: özellikle amına koyim derkenki ikinci i beni benden aldı. gerçekten harika bir yazı olmuş. ama verdim eksini hemen. ne de olsa modaya uyan liseliyim...

ha bir iki birşey demeden geçemeyeceğim. sen belki ilerleyen yıllarda başbakan olacak bir adama bi siktirgit diyebilme özgürlüğüne sahipken, sen gönlünün rahatlığıyla ak partiye özgürce oy verebilirken, sen türkiye'nin yarısından fazlasının güldüğü bir insana gülmemeyi marifet sayarken ve en önemlisi sen atatürk gibi gerçek bir devlet adamına ırkçı diye hitap edebilirken, aslında kısaltmak gerekirse sen ota boka muhalif olup ilgi çekmeye çalışırken biz liseli oluyoruz ya, işte ben ona yanıyorum.

ha unutmadan zaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a m ı n a k o y i i m...
rengini belli etmeden sürekli ona buna yavşaklık etmelerindendir. ne ona bulaşayım arkadaş ne ona diyerek iki taraftan da götürür işi. he ne kadar işe yarar bir insandır, orası tartışılır..
--spoiler--
biraz orjinallik nolur be.. şahan cem'den zekidir yazdım herkes eksilemiş.. hiç mi farklı düşünen yok..
--spoiler--

farklı düşünenler var diye eksilenmiş işte neyine şaşırdın ?
klişe konuşanların sözlükte çok sevilmesi;

yanlış genelleme yine. bak ne kadar klişe varsa sıralamışsın. ak partiyi yalamışsın, atatürk' e bok da atmışsın, bi siktir git denilesi de demişsin, en son amımıza da koymuşsun. *
eee sonuç. koca bir sayfa senin ağzına sıçmış. demek ki neymiş?

klişeler pek de sevilmiyormuş. aslında sevilirde sen de çok iyi durmuyor.

bir de;

unutmadan utanmadan: *
en iyisini yapar bu insanlar. Siyaset konuşmaktan biraz daha uzak dururlar bu sayede hem az eksi oy alırlar hemde çok sevilir sayılırlar. Aksi taktirde eksi manyağı olursunuz. Sonra çaylak. sonrada bir bakmışsınızki böyle bir kullanıcı adı yok yada şifre hatalı.
bütün genellemeler yanlıştır.
(bkz: olur öyle) *
(bkz: SEN)
(bkz: reklam yapmak için sözlüğe sataşmak)
(bkz: moronca bir entry daha)
giritlinin biri demiş ki bütün giritliler yalancıdır.