bugün

bu kitabı 250.000 dolarlık evimden yazıyorum diye başlayan, kişiliğin kalitesini paraya bağlayan,
kol saatin neyse sen de osundur diyen, kısaca parasız adam şerefsiz adam felsefesimsisini beyinlere aşılayan
bu dönemde çokça tutulan kitaplar.

bence bu kitaplara vereceğiniz parayla kendinize bir tatlı ısmarlamalı ve temiz bir hava çekmelisiniz içinize
ya da annenize bir çiçek almalısınız, en güzelinden. *
kişisel gelişim kitaplarını kendine güvenmeyen insanlar okuduğu için faydasızdır, kendine güvenen insan okumaz zaten.
Kisisel gelisim kitabi konfeksiyon isidir. Her bedene uymaz.
10 yıl öncesi tartışma konusudur. bir hayli modası geçmiştir. artık eve gelip özel hipnoz yapıyorlar.
nazarımda %90 geçerli olan önerme. bi çoğunu diyemesemde kayda değer sayıda okudum bu tarz kitaplardan. kimisi daha çok polyannacılık oynatmanın peşindedir. bunlar sürümden kazanma maksatlı yazılan kitaplardır. yazarları da kişisel gelişim uzmanı olarak geçer. ne bir psikiyatr ne de psikologdur. bu tarzda kitaplar okuyacaksanız daha çok sorununuzla alakalı nokta atışı kitaplar almanızı tavsiye ederim. terapistlerin yazdığı kitaplar okuyucuya türlü ödevlere vererek biraz daha interaktifleştirir. plasebo etkisi fazladır bir de bu kitapların. bir kitap okudum hayatım değişti yalanı bu kitaplardan çıkmıştı. geri kalan %10luk kitaplar ise insanlar için fark etme ve algı güdüsünü geliştirir. bu kitaplar yararlı olur işte.
"kişisel gelişim uzmanlrı neden sayılı zenginler arasında değiller?" sorusuyla da destekleyebileceğiniz bir durumdur.
sen aslansın, sen yaparsın, sen dünyayı fethedersin, sen karşındakini tamamen etkilersin! bunu, sadece evinde oturarak yapacak, öyle mi?
bir birikim (kültürel, ekonomik vs.) olamdan bu gelişim kitapları ne işe yaracak ki? bunu soran hiç yok.
insanın doğal olması gerektiğini bilen bireyin önermesi.
çok da haklı yani o kadar kitap okumaya ne gerek var doğal olsan yeterdi.