bugün

kaliteli olma çabası olmamasıdır.
kılık ve kıyafetleriyle karşılanması hal ve hareketleriyle uğurlanması kalitesini yükselten şeylerdir.
-terbiyesi
-konuşması
-saygısı
-efendiliğidir.
sohbeti.
yalan söyleyen, sözünde durmayan, samimiyetsiz kişiler toplumda gün geçtikçe artıyor. tersini yapan insanlar nadirleştikçe insanların gözünde değerleniyor doğal olarak.
Kalite çok kapsamlı bir şey. Buna katkı sağlayan onlarca şey sayılabilir. Kıyafet yazanların eksilenip kültür yazanların alkışlanması da bana göre yanlış. Hepsi bir bütün olmalı. Bir insan düşünüyorum, kendi alanında uzmanlaşmış, diğer alanlara meraklı, genel kültür sahibi, ağaç gibi olduğu yere kök salmak yerine keşfeden, keşfettikçe öğrenen, aynı zamanda kişilik özelliklerinin farkında olup bunları iyileştirmeye çalışan, dış görünüşüne de olması gerektiği kadar özen gösteren, şık olmaya çalışan biri... Bana baktığımda da, konuştuğumda da "ne kadar kaliteli" dedirtir. Olması gereken de bence budur.

Öte yandan kıyafet olayına kısa bir not düşmek isterim. Kaliteli giyinmek marka takıntısı olmak demek değildir elbet. Çok iyi markaların turuncu bir gömleğiyle pembe pantolonunu birlikte giyen kızlarımız ne yazık ki kaliteli bir görüntü sergilemiyorlar. Burada mevzu bir gömlek alınacaksa onun her zaman her yerde giyilebilecek, maksimum kombinde kullanılabilecek klasiklikte olması gerekir. Kaldı ki 25 gömleğiniz olup hepsi mahallenizdeki mağazadan alınmış gibi görüneceğine 5 tane gömleğiniz olsun, kaliteli olsun.
Nezaket.

Bu kadar kaliteyle karşılaşmak bana yeter. Fazlasına alışık değilim çarpabilir.
Karşıdakinin çirkin sözlerine olgunlukla cevap vermek. Çok cool.
Detayları fark etmesi. Herhangi bir şeyi öyle üstünkörü incelemeyip ondaki emeği gören insan kadar kaliteli biri yoktur herhalde.
soğuk kanlılık. kanla alakalı değil iyi geceler.
dürüst olmaktır. zira şu sıralar oldukça az bulunduğu için değerlidir.
Erkekler için kadın. Kaliteli bir eş sevgili erkeğin kültürünü yükseltir. Sonuçta erkekler düz insanlardır. Moda giyim kitap yemek anlamazlar pek.

Kaliteli bir kadın anne örneğin büyük oranda çocuğu da normal bir insan yapar. Genelleme ama örnekler ortada.
bildiklerini konuşup bilmediklerine ''bilmiyorum'' diyebilmesidir.
götünde son kullanma tarihi, parti no, üretim tarihi damgası olması.

bi de kızlık zarının uv filtreli tetra-pak ambalaj olması.
saygılı olmaktır.
doğru soruları sormaktır.
Tse damgası.
"Erkekler düz insandır moda giyim kitap anlamazlar pek." demiş bir yazar. Moda giyim kültüre mi giriyor? Neyin kültürü? Popüler kültürü benimsemek ne zamandır "kültürlü olmak" oldu pardon? Kitabı koymuş birde içine. Hay senin mantığına!
Yaşadığı toplumun kalitesinin düşmesi...
Kendine emek verip, donatan insan, kalitelinin ölçüsüdür.
Amip gibi yaşama, sunulan hayata layık ol bre insanoğlu!
diksiyon mükemmelliği, aşırı olmamak kaydı ile süslü cümleler kurmak.
zeka <3333.
MARKA GOZLUK VE CEKET.
ya olduğu gibi görünmek ya da göründüğü gibi olmaktır.
okumak.
okumak.
okumak.
okumak.
okumak.