bugün

acele yapılması gereken birşey varken onu engelleyen şeylerdir. mesela acil bir işin varken tuvaletinin gelmesi ve senin kabız olman. netice itibariyle tuvalette yaşanılan sabır anları.
(bkz: acele işe karışan şeytanın günlüğü)
oha lan! biri beni mi gözetliyor? tam olarak şu anda yaşadığım kötü dakikalardır. aman tanrım!. gurbetteki bir arkadaşla yazışıyoruz şu anda ve normalde yarım saatte çıkması gerekirken pezemenk herif 1 saattir -ve sanırım daha da duracak- konuşuruyor. hayır o değil gideceğim şimdi tuvalete kadar ama bu sefer dönüş zamanımı kestiremiyorum, yirmi dakika mı diyim, yarım saat mi? bilemedim. hala sabrediyorum. birazdan salonu batırcam galiba. elveda sözlük!
evden çıkarken üstelik acele bir yere de yetişmen gerekiyorken yakışıklı/taş gibi komşuyla karşılaşmak, normalde bir selamı zor verirken o an seni lafa tutmasıdır. canın kalmak ister, sohbeti koyulaşturmak ister, sonrasında bi kahve ikram etmek olmadı * üzerine rahat birşeyler giyip gelmek ister ama hazin son kaçınılmazdır. hadi bu iyi ihtimal.. daha kötüsü; gudubet, meraklı komşu teyze/amca tarafından sorguya çekilmek. saygıdan çekip gidemezsin durup onun sayıp dökmesini dinlersin..
içinden geçer: ya sabır..
bir yere geç kalmış hızla yürüryüp, zaman zaman koşarken, kaldırımda 100'er kiloluk yanyana iki tane altın günü teyzesi tarafından sabote edilmek, hafif dokunuşlar ve hızlı nefes alıp verişlerle aceleniz olduğunu yoldan geçemediğinizi kelimelere dökmeden belirtme girişimleri, teyzelerin tınlamadan muhabbete devam ederek minimum hızda devam etmeleri, kaldırımda sıkışan yaya trafiği ile daha da daralmak, sonunda dayanamayak, yoğun elektirik içeren bir 'pardon' ile teyzelerin dirsek darbesiyle ekarte edilmesine kadar geçen süre.
1- acil bi yere yetişmeye çalışırken en sol şeritte 40la giden bir sürücüye arkadan çarpmak yada yanına yanaşıp sövmek seçenekleri arasında gelip geçen zaman dilimidir.

bunu yapan bi asker uğurlayan gençleri gördüm bide orta yaşlı bayanları. hani solda gitme inadı niyedir hiç anlamam.

2- yine arabayla acil biyere gitmeye çalışırken ara sokakların birinde yolun ortasından yürüyen ve arkadan sizin gelmenizi hiç umursamayan, üstelik o önde siz arkada bi 20 30 metre kadarda yol gitmenize sebep olan bayanı ezmemek için kendinizi tutma anıdır.

bunuda kendini adriana lima zanneden bayanlar ve ileri derecede sağır olanlarda görüyorum.
(bkz: işemek üzere olan kişinin tuvalete yetişme çabası)
okul servisine yetişmek için aceleyle çıkarsınız evden binersiniz dolmuşa size inat yola doğru koşan her insanın dolmuşa binmek için koştuğunu zanneder durur ineceğiniz yere kadar devam edebilir bu küfür etmemek için zor tutarsınız kendinizi allah muhafaza kan bile çıkabilir.