bugün

hoşlanılan kızla ve tanınmayan kızlarla konuşamaması ile kendini gösteren erkektir. toplum içinde konuşamama gibi sosyal fobi belirtileri de gösterebilir bu erkek. kız ilişkileri, yaş ilerledikçe hayatın daha fazla bir kısmını kapladığı için, getirdiği öz güvensizlik ile kişiyi genel olarak hayatında olumsuz etkiler. gittikçe pısırıklaştırır. dün esprileri patlatan adam bugün tarta tarta konuşur. çekinir. sosyal fobinin en önemli nedeni bile olabilir bu, kızlardan çekinme.
bok mu var da çekiniyorsun hacı kızlardan diyeceksin, hayır bok yok, hatta bu elemanlar mazide kız arkadaş sahibi bile olmuş olabilirler. ama işlemiş bir kere. mal hep maldır.
kızların %99 unun erkek arkadaşı olması, yüzüğü olması,
olmayanların da bin tane zorluk çıkarması,
adam elemek için 700.000 tane bahaneleri olması erkeğin kızdan çekinmesine hatta nefret etmesine yol açabilir. bi adama bu kadar zorluk çıkarır huzurunu bozarsan o adamdan da sana aşık olmasını beklemeye yani.

(bkz: aşık olunan kızın çakılacak kız statüsü alması)
sevimli şeker hoş bir erkektir ...
(bkz: badak)
o erkek benim..ama sıkıntım genel olarak kızlar dan cekinen bir erkek olmam değil, biraz farklı. her dönem hayatımda hem arkadaş hem manita olarak fazla sayıda kız girmiştir. hatta dost olarak tanımlayabileceğim insanlardan ki sayısı zaten bir elin parmağı; dördü kızdır. gay değilim, feminen tavırlarım yok, yakışıklı da denemez.. ağzı laf yapan adamlar kategorisine girebilirim bitek, azcıkta bilgisayar biliyorum**. çekindiğim tek kadın beni kendine aşık edebilecek kadındır, hayatımda dönem dönem yaşadığım olaylar israil'in gazzeye attığı misket füzelerinden daha çok yıkmıştır beni.. bu yüzden ki gerçekten hoşlandığım kıza katiyen yanaşmam ya da yanıma sokmam, kendimi biraz ıssız adam moduna almış gibi görünüyor olabilirim ama çağan ırmak ilk filmini çekmeden öncede böyleydim.. bu siktimin çekingenliğinin bi tür savunma mekanizması olduğu aşikar, kendimi karşı taraftan gelebilecek her türlü saldırıya karşı koruma altına almak yani. gelgelelim bu boktan özelliğimin her ne kadar getirileri olsada hayatım boyunca işte bu diyebileceğim bi kaç kızla yeni filizlenen ilişkilerimi bitirmiş ve beni yalan sevgilere itmiştir.
gay olduğu düşünülebilecek erkek.
kadın kıro cesaretiyle yavşayıp egolarını okşayan adamları daha eğlenceli buluyor.
kendinden çekinen erkeği hayata karşı manevi olarak yeterince güçlü bulmuyor. anında ezik damgası yer bu zavallılar. bırak adam yerine konmayı, insan yerine bile konmazlar. kadın günaydın bile demez bunlara.
en ideal erkek tipidir.enazından pezevenkden iyidir fakat samanlıkta iğne gibidir.
herkesin ilişki uzmanı olduğu, herkesin aklına gelen herşeyi söylediği dünyada, bu söylenilenleri dinleyip "lan bende mi acayiplik herkes usta,herkes işbilir.var bende bi problem herhalde" diyip kendini eksik hisseden ve dolayısylada kızlardan çekinen erkek şeklidir
bu erkekler genelde kızların söylediği yalanların hepsine salak gibi inanmış ve bunun bedelini de ağır ödemiş yoğurdu üfleyerek yiyen insanlardır.

benim yanımda kendin ol başkasını oynama (bununda bi gizemi yok çözdüm beklesin yedek klubesinde)
tanışmadan kene gibi yapışan erkekleri kıro buluyoruz (özgüvenlerine hastayız bizi hiç uğraştırmıyolar)
efendi çocuk istiyoruz (ay hiç eğlenceli değil, hiç heyecan verici değil)
adam gibi adam istiyoruz (ay çok sıkıcı)

çekinen erkek tüm bu yalanları kavradığı için kendi olmak istemeyen ama kadının istediği adamı da oynamayı berecemeyen iki arada bir derede kalmış sıkıntılı erkektir.
kendine güveni olamayan erkektir. kızlar adam yemiyor diyesim gelir bu arkadaşlara.
kızlar adam yemez ama red eder. rezil olur erkek. kimse beğenmek zorunda değil insanların tercihlerine saygı duyulur ama o insanla ertesi gün sosyal yaşamda karşılaşma ve yerin dibine geçme durumu vardır. kadınlar bu abaza toplumda zaten red edilmedikleri için onlarda bu duruma anlayış gösterecek empati duygusu yok malesef.
eurofobisi olan erkektir.

(bkz: eurofobi)
daha ergendir, yada aşıktır.
Erkeklerin aşık olması ya da kızın onu aşağılayacağını sanmasıyla ortaya çıkan bir durum.