bugün

"Herkes kendi deneyimleriyle bas basa. Deneyimlerin aktarilmasina mümkün diyorlar. Bize ögrettikleri tek sey bu. O da yanlis."
görsel
görsel
"ben insanların düşünmemeğe mahkûm olduğu kadar düşünmeğe mahkûmum."
''Bir kadının kaderi; sevdiği adamın ihanetiyle, sevmediği adamın sadakati arasında çizilir...''

Lev Nikolayeviç Tolstoy
üşümek mi? içinde güneş yanarken üşümek mi? (Reşat Nuri Güntekin, Çalıkuşu)
"Sırtım olmasın isterdim ; ben onları görmediğim zaman insanların bana bir şeyler yapmalarından hoşlanmıyorum."

Sartre-Duvar
" Yalan olduğunu bilsen dahi inanacaksın insanoğluna, yani dinleyeceksin onu, niçin yalan söylediğini anlamaya çalışacaksın. Bazen yalan, insanın özünü gerçeklerden daha çok açığa vurur!..."

Maksim Gorki - Bozguncu
seni seviyorum ve yalnız seni görüyorum. seninle ilgiliyim başka herşeyi unutuyorum. sözün gelişi değil bu; ben sözümün eriyim başka anlamları olsaydı sözlerimin başka anlamlara uygun kelimeler bulurdum...
tutunamayan lardan.
bir şeyin varlığı kadar yokluğu da ölümcül olabilir.
Harese nedir bilir misin? Develerin çölde çok sevdiği bir diken var. Deve dikeni yedikçe ağzı kanar. Tuzlu kanın tadı dikeninkiyle karışınca bu devenin çok hoşuna gider. Kanadıkça yer bir türlü kendi kanına doyamaz. Ortadoğu' nun adeti budur.
(bkz: zülfü livaneli) (bkz: huzursuzluk)
'basit olanı karmaşık hale getirmek sıradan bir iştir ;karmaşık olanı basite, harikulade bir biçimde basite indirgemekse yaratıcılıktır.'
Planlama gizli, saldırı çabuk olmalıdır.
Elimde tuttuğum ve ödüllendirdiğim üç hazinem var.
Birincisi şefkat, ikincisi tutumluluk ve üçüncüsü de başkaları üzerinde öncelik iddia etmemek.

Şefkatten cesaret doğar, tutumluluk bize görüş sahası sağlar, başkaları üzerinde öncelik iddia etmemek de yaşam güvenliği getirir.
görsel
Zahmete değer hiç bir şey vadetmeyen bir yaşam. Bu kanaat, adım adım ve korkunç bir şekilde içime kazınmıştı.
"Her insanın içinde iyi ve kötü, yan yana durur. Hangisini beslersen o galip gelir"
Huzursuzluk- Zülfü Livaneli
Meziyet dediğimiz şeyler "Mim"'siz kaldığında, eziyete inkılap olurlar.
görsel
Sanki hayatta ayıp olan sanatta değildi.
Hayata karıştırılmayacaksa eğer neden roman okunsun ki?
Habes habeberis- malın kadar varsın.
Büyük insanlar kendilerini küçük gören insanlardır.
iyi- kötü, yanlış- doğru diye bir şey yoktur. Bunlar bizim konuyla ilgili düşüncelerimizdir.
Tanrı herkesle konuşuyor ama bana bağırıyor. O yüzden sağır oldum.
güncel Önemli Başlıklar