bugün

Yıllardır kindar olmak şöyle kötüdür böyle kötüdür diye öğrettiler. Uzun deneyimlerim sonucunda fark ettim ki kindar olmanın başkalarına zararı olsa da kişinin kendisine bir hayli faydası vardır. Başkalarına gelince zaten kimsenin umrunda değilsiniz swh.

Yediğiniz Kazıklardan sonra ya canım sağ olsun diyip affedip geçiyorsanız ikinci bir kazığı da yemeğe hazırlanın. Üzg gerçekler.

Edit:ikinci şans diye diye çok kazık yedim ordan biliyorum.
insanlardan uzaklaşıp kafa dinlemektir. gayet güzeldir.
Kindar olmanın, ne bedene, ne ruha ne de herhangi bir unsura zerre kadar faydası vardır.
Olumlu her duygu ve enerjiyi hunharca emikler.

Kendinize zarardır.
Hastalıklara davettir.

Vereme, kansere, tifoya, uyuza, kuduza, her türlü musibete kapı aralar alimallah!

Uzak durun.
Affedin, salın gitsin...

Edith Piaf:
Hangi ara bu kadar kötü oldunuz, ne yaşadınız, eyy eksileyen mavi jojoba taneleri?!
kindar=çomar (bkz: dindar ve kindar nesil yetiştireceğiz)
Ancak kendine güvenmeyen asalaklar kindar olur. Faydası yoktur. Kindar insanlardan kesinlikle uzak durun. Ucu size dokunur. Evet

Edit: ha bazı istisnalar vardır teröristler gibi. Onlara karşı kininiz hep diri kalsın.
Bana faydası yalnızlığımı artırması. Bir süre sonra baktığınızda çevrenizde kimse kalmıyor. Bir çok insanı filtreliyorsunuz, bahçe duvarınızın dışında bırakıyorsunuz. Ben örneğin, yapılan bir şeyi asla unutamıyorum. Davranış iyi kötü farketmiyor. Bir insana bir kere mesafe koydum mu o mesafe zamanla açılıyor, asla kapanmıyor. Gün geçtikçe de kine dönüşüyor. Bu kin bir intikam duygusu oluşturmuyor bende. Yalnızca rahatsızlık duygusu oluşturuyor. Bu nedenle kin duyduğum bir kimseyle görüşmemeye, karşılaşmamaya, ilişki kurmamaya dikkat ediyorum. Bu da bir nebze olsun rahatlatıyor.
Kindar olmak kimseye fayda vermez kendinizi yiyip bitirirsiniz. Ne demiş atalarımız keskin sirke küpüne zarardır.
kindarlık darlatır.
Kindar insanlar hiçbir şeyi unutmaz. Bu bir fayda mıdır tartışılır çünkü bazen unutmak kadar güzeli yoktur.