bugün

türk toplumunun kilolu olmasının bir sebebi mevcut. Yağlı yemekler, hamur işleri sadece ufak bir etken. Asıl olan bize çocukluğumuzdan beri yapılan psikolojik baskıydı.

'' ye çocuğuyum ye, bak kupkuru kaldın.'' sözü ile abandı da abandı türk çocuğu. ama yiyecekler eskisi gibi değildi. Annelerimiz çok yiyince kalıplı olacağımızı düşündü, fakat bugüne kadar yediğimlz her şeyde kimyasal katkı maddeleri vardı. Göt göbek olarak geri döndü, şimdi ise fitness ve vücut geliştirmelerde yılların birikimi ile gelen o yağı atmak, karın kası estetiğine ulaşmak için götümüzü yırtıyoruz.

1.85 boy 77 kilo at kafası ne dert yancam.
memleketim cahili beyanatı, sanılanın aksine daha az ekmek tüketip, yağlı yemeyenler daha çok kilo alır.
(bkz: pis boğaz)
sürekli götümüzün üstünde oturmamızdır efenim, hiçbirimiz yürümüyoruz, spor yapmıyoruz düzenli beslenmiyoruz...
spor yapmayı yük olarak görüp yaşam tarzı olarak benimsememek sebeplerin en büyüğüdür.
gece saatlerinde yapılan kokoreç ve çorba etkinlikleridir.
dürümdür.

http://galeri.uludagsozlu...olu-olmamızın-tek-sebebi/
Cok yememizdir.
düzenli spor yapmamaktır.
üretici yerine tüketici toplum olmamızın neticesidir. herşeyi devletten bekleyen, devlet yardım dagıtsın,okutsun,tedavi etsin,para dagıtsın diyerek çalışmayan insanların göt büyütmesinin sebebidir kilolu olmak..

o kilolar avantadır.. yetimin hakkıdır dulun hakkıdır şehidin gazinin hakkıdır. çalışan emekçinin alınteridir. köylünün o nasırlı elidir , balıkçının fırtınada kopmasıdır..

ulan çalışmayacaksın yiyeceksin yatacaksın hormonlu gıda tüketeceksin sonarda kemiklerim iri diyeceksin.
öğlenleri çok yemekte bu sebeplerden biridir. öğlen yedikten sonra uzun süre hareket edemeyebiliyoruz çünkü(hava şartları vs.), daha sonra hareket edemeden direk akşam yemeği de yiyoruz ve kilo alıyoruz. bence böyle bir gerçekte var ortada.
hazıra konmaya alışmışlığımızdır.
Gece gec saatte yemek ve gelisen teknoloji ile iyice tembellige alismak.
küçükken 'al bu son lokmayı yoksa arkandan ağlar' denilerek zorla ağzımıza basılan lokmalardır efendim.
yediğin kadar sıçmamaktır.