bugün

Kilo aldıran yiyecek yoktur, kilo alan hanımlar vardır.
(bkz: herşey)
güzel olan her şey.
Bütün yiyecekler.
Günlük beslenme alışkanlığınızı ve yaşam tarzınızı değiştirip, günde 1000 kalori kazanç sağlayabilirseniz haftada 1 kilo alırsınız. Yani 1 günde normalden 750 kalori fazla alıp ve 250 kalori az yaktığınızı düşünürsek, her gün için 1000 kalori artıdasınız demektir (günlük aynı kaloriyi harcayıp, 1000 kalori fazladan da alabilirsiniz) ve bir hafta boyunca bunu sürdürdüğünüz zaman yaklaşık 1 kilo alırsınız. Yani bir hafta boyunca fazladan aldığınız toplam 7000 kalori size 1 kilo olarak yansıyacaktır.

Bu bilgi ışığında kendinize mesela "Günde fazladan 500 kalori almalıyım" gibi bir hedef koyabilirsiniz. Bu şekilde haftada yarım kilo alabilirsiniz. Elbette bu metabolizma hızına, cinsiyete, yaşa ve kiloya göre bir miktar değişiklik gösterecektir. Eğer spor da yapacaksanız, sporda harcadığınız kalori miktarını da hesaba katmayı unutmayın.
Ülker,eti,Milka vb. ürünleri.
Karbonhidrat protein ve kazain ağırlıklı yiyecekler kilo alımına yardımcı olur.
paketli ürünler. hazır gıda ve fast food.
cips, kola, çikolata vs. gibi abur cuburlar,
tüm sevdiğiniz tatlılar, börekler falan işte. (kısacası en çok neyi seviyorsanız o kilo aldırır, bildiğin imtihan yani.)
Tadı güzel olan şeylerdir genelde.
Şeker ve karbonhidrat açısından zengin besinler ile alınabildiği gibi Hurma, avokado, fındık, fıstık, ceviz gibi bol kalorili yiyeceklerin fazla miktarda tüketilmesiyle de kilo alınabilir. Boşaltım sisteminin rutinini sekteye uğratmak için de muz yiyebilirsiniz.

Hadi afiyet olsun. löp löp et olsun. *
Lezzetli yiyeceklerin hepsi.
Sağlıklı kilo almak istersen makarna,pilav,tavuk,et yersin bolca sağlıksız kilo almak istersen abur cubur ye dur.
şekerdir.
(bkz: sadrazam yarrağı)
KOL BÖREKLERiDiR.
Ekmek. Kızartma.
bira yanında alınan atıştırmalıklar.
Ekmek (tüm unlu mamüller), şeker. Bunları kesen kilo almaz kilo verir.
Tadı güZel olan yerken mutlu olduğunuz yiyeceklerdir.
mısırlı balık kraker.
Aha da bu gün tabağıdır.
görsel
Hareket etmeyen insan icin her sey kilo aldirir. Cunku butun besinlerde karbonhidrat glikoz seker turevleri lipitler mutlaka vardir. Her birinden tuketip fazla depolanan kisminida hareketle yakilmasi gerek. Saglikli yasam icin kosun spor yapin.
Aslında kilo alıp vermek temelde kalori harcama ile ilgilidir. Yalnız hazır gıdalarda özellikle dondurulmuş gıdalarda bulunan ve vücudun sentezleyemediği bu nedenle de vücuttan atamadığı katkı maddeleri var. Amerika'da yaygın olan obezitenin temeli kızarmış patates yemekten oluyor. Mc donalds veya burger king tipi beslenen insanlar bir Zaman sonra ne yaparsa yapsın belli bir kilonun altına inemiyor.
görsel
görsel
görsel
görsel
"Bebek bisküvisi kilo aldırır." Diyorlar; Ama öyle bir etkisini görmedim. En azından kendimde. Hatta 44 kiloydum; Bebek bisküvisi yemeye başlayınca 43 kilo oldum. Ama hafif egzersizler yapıyorum tabi ki. Belki o da kilo almayı engelliyor olabilir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar