bugün

bir insanı sevmenin yüceliğine erişmiş ama daha sonrasında her şeyin bir yalan olduğu, bir yansımadan ibaret olduğu gerçeğini kavramış ve/veya terk edilmiş insan söylemi...

öyle ya, sen ya da ben birilerini sevmeseydik, bir şeylere inanmasaydık bu hayat denilen aptal süreç daha can acıtmadan geçmez miyidi? geçerdi elbet ama söz dinlemeyen ve bizi yaşatığı halde bizim dediklerimizi yapmayan bir kalbe sahibiz hepimiz... zaten ne olduyda o tebessümü gördüğümüz de oldu...

- keşke hiç sevmeseydim!
+ keşke hiç görmeseydim...
aşık olduğu kişiyi tanıdıktan sonraki kişi söylemi.
her şey rüyaydı, hayır rüya çok masumca olur. her şey koca bir yalandı. yalan olması koyuyor da bir de üstüne bunu farkettirenin bir anda hayatının en değerli varlığı haline getirdiğin sevdiceğinin, canım dediğinin, yarim dediğinin farkettirmesi, yüzüne ve kalbine bir tokat gibi çarpması en fazla koyan.

yepyeni bir hayata başlıyorsun, artık ben yerine biz oluyorsun, ondan başka bir şey düşünemez, onsuz bir dakika bile geçiremez hale geliyorsun ya sonra...

bitsin diyor...
ve...
bitiyor...

keşke seni hiç sevmeseydim...
keşke beni seviyormuş gibi davranmasaydın...
biten aşkın ardından söylenen klasik sözdür. çok şey anlatır lakin laf-ı güzaftır. nafiledir. yazıktır yaşanmışlıklara. söylenilmeyesidir.
ama cok gec diye tamamlanabilinecek cümle.
içerisinde bol miktarda pişmanlık barındıran sitem cümlesi. Yoğun miktarda kırgınlık ve birazda hayal kırıklığı ile yoğrulmuş, gözlerden yaşlar akarak nice geceler kalp acısını dindirmeye çalışırken arka arkaya söylenen isyan.
Keşke hiç sevip seni hayatıma katmasaydım keşke hiç haberim olmasaydı senin varlığından.
pişmanlık duymaktır.
Belki o zaman bu kadar canim yanmazdi.
keşkelerin ağa babasıdır. çok seversin, herkesten her şeyden fazla seversin, galatasaray gibi seversin *. hep yanında olsun istersin,olur. zor zamanlarında onu ararsın destek olur. hep hayatında olcakmış gibi hissedersin ama o beklemediğin anda beklemediğin bi şekilde çıkar karşına. her şey çok güzelken bi anda hayatın allak bullak olur arkadaşlarından,ailenden her şeyden uzaklaşırsın. sonra o kötülüklerin anası olan içkiye yönelirsin. içersin, sabah uyandığında içersin, öğlen hiç bi bok yapmıyoken içersin, akşam yemek yemez yine içersin. gece olur uyumak istersin ama biraz daha içiyim dersin, hemde öyle içersinki gece nasıl uyuduğunu hatırlamayacak şekilde kalkarsın sabah. bi kez seversin sonra bi daha sevmicem dersin aradan yıllar geçer biri çıkar karşına sonra yine seversin ve yine gece nasıl uyuduğunu hatırlamayacak şekilde kalkarsın sabah.
"keşke hiç tanımasaydım"a kadar giden açık uçlu geçmiş nefreti oluşturan cümle.
Keşkeli cümleler kimsenin hayatına girmesin. bu cümlelerin en fenası da bu "keşke hiç sevmeseydim" bence. olur mu öyle şey? sen sevmişsin ne güzel, diyeceksen keşke sen de beni sevseydin de bari.
beynine ve duygularına format atılmadıkça emin ol yine aynı şekilde severdin.
kalbim kırılsaydıda sevmeseydim.*
Son pişmanlık fayda etmez dedirtecek kelimeler topluluğu.
keşke hiç sevmeseydim değilde keşke hiç sevdiğimi söylemeseydim mi desek acaba ne zaman sevdiğimizi söylesek nezarete atıcakmışız gibi geliyo karşımızdakine...
Pişmanlık cümlesi.
Bir daha olsa bir daha yaparım.