bugün

son 7 seçimde akp ye oy vermiş kişinin dileğidir.

ankara da chp nin yaptığı ağlaklıkları gördükçe midem bulanırken, yalova da muharrem ince nin bireysel başarısını gördükçe ülkem adına seviniyorum.
yalova da seçimler bitti. akp 1 oyla kazandı açıklaması geldi. gece yarısı muharrem ince oyların toplandığı yerde çıktı dedi ki; telaşa mahal yok, her sandıkta görevli arkadaşımız vardı hepsinin seçim tutanakları elimde diğer partilerin seçim tutanaklarını da rica edip kendilerinden aldım, her iki partinin de eksik oyları var ama baktığımızda bizim daha çok eksik oyumuz olduğu için aslında seçimi biz kazandık, belirli sandıklara itirazımızı yaptık, herkes müsterih olsun.

olay budur arkadaş. yalova da olay mı çıktı, millet birbirine mi girdi, meydanlaramı döküldü. insanlar nasıl olsa bizlerin oyuna sahip çıkanlar var kafamız rahat dedi. sonuç ne bilmiyorum açıkçası umurumda da değil. ama olay budur.
muharrem ince işini takip etti, kurala uydu itirazını etti. işte bu kadar.

peki ankara daki ezikler neler yaptı; bilinçli olarak daha saat 21 iken biz kazandık diye basın toplantısı yapıp manipilasyon yaptılar, ardından çok güvenilir cemaat ajansına saldırı var dendi. kendileri uyarıldı dur arkadaş daha hangi sandıkta sayım bitti ki sen böyle kesin konuşuyorsun denildi. sonra tekrar çıkıp eşine sarılmalar, havai fişeklerin patlaması.

yahu senin her sandıkta parti üyen yok mu? var. her sandıkta görevlendirdiğin ayrıca sandık müşahidi yok mu? var. oy ve ötesi dediğin adamlar gizliden senin oluşumun değil mi? evet öyle. ee sorun ne. çıkar elindeki ıslak imzalı tutanakları, al diğer partilerden ıslak imzalı tutanak örneklerini,ysk nın eş zamanlı senin sistemine girdiği oylarla karşılaştır.

bu kadar basit arkadaş bu iş. sonra de ki; şu sandıkta şu yanlış bu sandıkta bu yanlış. efendim yüzlerce genç sisteme giriş yapıyormuş merkezde çok çalışıyorlarmış. arkadaş 2 gündür kontrol edemediniz br excel dosyasını rakam veremiyorsun.
ilçe sayısı, sandık sayısı belli.

ne hakla sen insanlarda anarşi yayıyorsun. ne hakla oy sayımı ile alakası olmayan ysk önünde insanları toplayıp, eylem yaptırıyorsun. ulan sen ysk ya itiraz mı yaptın. hayır. ilçe seçim kuruluna itiraz yaptın.

ama şaşırmıyoruz; senin sağ kolunda cemaat, sol kolunda pkk var. onların oyunları zaten bunlar.

acınacak durumdalar. chp lisi, mhp lisi, cemaati birleşmiş buna rağmen gökçek gibi 20 yıl başkanlık yapmış adamı indiremeyip bebek gibi ağlıyorsunuz.

az delikanlı ol, diyebiliyorsan de ki; şu sandıkta bu, bu sandıkta şu kadar oyumuzda yanlışlık var. ama sen ne yapıyorsun, beni oyuna almadılar deyip zırlıyorsun. yazık.

şu ankara chp teşkilatının alayını toplasan bir muharrem ince etmez.
ankara ile Yalova nın ilçe ve nüfus sayılarını bilmeden işkembeden atan yazar beyanı.

ankara ilçe sayısı:25 toplam nüfus ortalama : 5 bin

Yalova ilçe sayısı: 6 toplam nüfus ortalama : 220 bin

(bkz: elma ile armut u toplamaya çalışan armut)
her dakika haklı çıkaran tespittir. işte böyle salakları gördükçe daha da istiyorum her chp linin biraz daha muharrem ince olmasını.
ulan gerzek; oy moy hikaye, yaklaşım farkını anlatıyorum ben. lider adam halkı yönlendirir çıkıpta ay oylarımı çaldı bunlar diye ağlamaz.
bu gibi salaklaın anlayacağı dilden; ulan aptal herif ben sana oyumu emanet ettim neden sahip çıkmadın derler adama. ne ağlıyorsun şimdi derler. nerede yanlışlık var diye soruyorlar mansur aga ya ağzını açamıyor, sizin hesaba göre kaç oy fark var diyor, ağzını açamıyor.
biri de çıkıp demiyor ki; ulan onu bilmiyorsun bunu bilmiyorsun ne bok yemeye basın toplantısı yapıp duruyorsun demez.
iklim bayraktar ın hoşuna gitmeyecek olandır.
anlaşılan hakaret ederek konuşmak bunların babalarından öğrendiğ bi lisan. o zaman bizde bi yavşak mala anlatır gibi anlatalım.

amk malı bizimde demek istediğimiz Yalova da sandık ve ilçe sayısı daha az olduğun dan orada ki seçmene hakimiyet de ona göre daha etkilidir. ha sen okuduğunu anlamadan hakaret edersen göreceğin karşılık da bu olur. sonra gelir ağlarsın.
keşke her siyasetçi bu adam kadar delikanlı olsa.
bu adamin zekası parti ortalamasının. ok üstünde sağduyulu konuşkan ve mantikli.
son derece yerinde tespit, chp de iki tur insan var, muharrem ince gibi olanlar ki bunlar son derece azinlikta ve kilicdaroglu gibi olanlar. nerde bi yanar donerlik var chpliler orda. mhp nin cemaatin eline bakiyorlar, sokaga doktukleri genclerin ellerine bakiyorlar. boyle caresiz boyle pasif bi chp daha tarihte gorulmemistir. ulkenin baskentinde sandiklariniza sahip cikamiyorsunuz, oy sayamiyor organize olamiyormusunuz ve tum bunlara ragmen ankarayi en iyi siz yonetirsiniz oylemi? hassiktirin ordan!