bugün

efendim malumu aliniz gündelik yaşamda bir cok abidik gubidik seylerle karsilasiriz ve sinirimiz bozulur.

mesela diyelim ki daha karga bokunu yemeden (evladim bu yazar olan değil kuş olan) uyanmiş ve işinize gitmek üzere tabanlariniz mabadlerinize vura vura işe gitmek üzere oturduğunuz apartmanın merdivenlerinden ivedi olarak inmektesinizdir. ama o ne karsiniza vicdan azabi gibi dikilmiş olan ocak cadisi olan musmula suratlı ev sahibiniz cikar. daha kiranizi ödemenize 5 gün kala 'efendi kirayi öde' der. eh sizde 5 gün vaktiniz olacağini deklare edersiniz. ammavelakin cadaloz bu önümüzdeki ayin kirasi zamli olacağini ve eğer bunu kabul etmezseniz kendinize yeni ev bulmaniz gerektiği tehtidini savurur. sizde alt duygusu 'görürsem söylerim' duygusu olan bakariz efendim dersiniz. tabi içinizden dümdüz gidersiniz.

halk otobusu denen aslında çiki çiki baba minibusunun güleryüz kobra versiyonu olan at arabasi ile öyle ya da böyle isinize gidersiniz. daha selamin aleyküm aleyküm selam denmeden patron sizi cagirir. parnagini göstererek 'bu ne' diye sual eder. ve sinek pisliği anlasilir ve eğer sineklerin kicina don gecirmezseniz maasinizdan kesinti olacağini deklare eder. erkin koray'in arkasi gelmez dertlerim adli sahaserindeki f ile baslayan kelimeyi içten içe söylersiniz.

herneyse işte bu tip hiyartoluklar dolar dolar dolar ve günün birinde bu söz öbeğini söylersiniz.

bu kelimeyi söyledikten sonra yüzünüz ve sekliniz yumurta gibi olmaya baslanmakta ve kıllariniz ve saçlariniz dökülür. sadece kaslariniz kalir.

cok öfkelendiğiniz vakit birden sizi kizdiran ve öfkelendiren dangalakliklara mabadinizi döner bödöffff diye sicarsiniz.

evet siz bir zican adamsiniz. kötülerin ve dangaklarin kekremsi kokulu yilmaz bekcisinizdir. siz bir cezalandiricinizdir. siz bir civik kahverengi renkli ag atan örümcek adamsinizdir. siz cok fena koku salan sevk irsaliyesiniz. (yok bu sonuncu cümle olmadi)

velhasıl kelam bu söze maruz kalirsaniz eger ordan cabuk kacin efendim. yahut kacmayin aklınız basınıza gelsin.
-kenef gibisin suratina..
+hoop dur orda aslanım
-hmm
(bkz: festival gibisin katılmak istiyorum)
(bkz: davul gibisin tokmak vurmak istiyorum)