bugün

yalnızlık ömür boyu diye boşuna dememiş sevgili; em ef ö.
Herkes olsa bile kimsesizleşen insanlardır. Bazı şeyler hiç değişmez çünkü.

Benden de selam olsun onlara.
en iyisidir.
Kendini sevemeyen insandır. Ben demiyorum, psikoloğum ima ediyor. Ona kendimi ne kadar yalnız hissettiğimden bahsediyorum bazen. Konuşmalar gereksiz geliyor, iyice soyutlanıyorum diyorum. Manyak bir şekilde kendimi soyutlamışken o gereksiz dediğim konuşmaları dinliyorum ve kendimi iyice yalnız hissediyorum diyorum. Böyle mi muhabbet ediyor insanlar diye soruyorum. Böyle mi normal insan olunur? Ben bir gün normal olacak mıyım? Soruyorum, soruyorum. Diyor ki sen kendini soyutluyorsun çünkü eğer konuşmaya dahil olursan bir şekilde seni dislayacaklarini düşünüyorsun, boylece bunu engellemek için bu soyutlama hamlesini ilk sen yapıp kendini koruma altına alıyorsun, bu arada da iyice kendini korumak için konuşmaları gereksiz olarak nitelendiriyorsun ancak merakla dinlemenin sebebi de iletişim yeteneğine sahip insanlara bakıp iletişim kurmayı öğrenmek istemen. Neyse bunların hepsini bana söylettiriyor zaten dolaylı dolaylı konuşup. Kendimi seversem yalnız olmazmışım. Peh, kendimi nasıl seveceğimi de ima etse keşke.