bugün

kendine gel allahın cezası.
Bu akşam sana bir şişe şarabın yetmeyeceğini biliyordun lanet olasıca, o cila biraları almalıydın.
Enayi dangalak.Bir değil, iki değil, üç değil yediğin numaralar.insanoğlu bu işte çiğ süt emmiş.Ter bezi gibi siler sonrada atar.

Öğren artık her gülen yüz gerçekten gülen yüz değil.Öğren artık kafanda kurduğun hayali kişilerin var olmadığını ve asla olamayacağını.
Azcık kalıbının adamı ol.
Kaç yaşında adamsın bir büyüyemedin gitti.
Biraz inadını köreltmeye çalış. Kendine zarar verebilecek kadar acımasız olabiliyorsun.
Her şey çok güzelken bile tatmin olmuyorsun, kendine olan nefretini yenemeyecek kadar güçsüzsün.
Çok başarılı bile olsan kendini asla iyi görmediğinden sonsuza dek mutsuz yaşayabilirsin biliyorsun değil mi?
iki yüzlünün tekisin. iki az aslında da toplum içindeyiz diye çok şe'yapmıyorum. (bkz: şeyapmak)
Ergen misin aq salağı ota boka sinir yaparsan gidersin bi gün bok yoluna. Bak şimdi de kendime sinirlendim..
söylediğim herşeyi sadece söylüyorum onu yapmamak üzere her zaman bir bahanem oluyor.
Bi daha ki sefere acıma, insan gibi değil hayvan gibi dövüş. Suratın da güzel bi iz bırak.
ergen keko.
Dünyanın en tembel insanı sensin.Ödevlerini yapmazsın her işi son dakikaya bırakır işin yoksa yataktan bile kalkmazsın.Hayatın geçip gidiyor farkında değilsin.Üç dört kızla durmadan aynı şeyleri yaşıyorsun yeni insanlarla tanışamıyorsun. Sessiz içine kapanık bir insansın.Kimsenin seni anlamadığını düşünüyorsun ama sen kendini anlatmıyorsun ki.Hayaller kuruyorsun olabilir güzel hayaller fakat sen bu hayaller için uğraşamıcak kadar üşengeç ve korkak bir insansın.Bütün gün anime izleyip hayal aleminde yaşıyorsun.Sudan çıkmış balık gibi oluyorsun dışarda.Kafandakileri uygulayamıyorsun.Yemek bile yemiyorsun üşengeçlikten.Bütün herkes sana ruhsuz diyor ve haklılar.Hayat enerjini neye harcıyorsun bu kadar ?
Dünyaya bir kere geliyorsun ve sen bunu tamamen ziyan etmekle meşgulsün şimdi kalk ve kendine gel.
La bi herkesi kendin gibi sanmayı bırak sevgi kelebeği misin.
Tatlıbak'ın şekerparelerini seviyorum.

Zengin olmak geçer yol degil demek ki.
Onu dusunmeyi birak. O seni dusunmuyor.
Fazla egoistsin, fazla bencil, fazla soğuksun. Biraz sal, biraz insan ol.
senin kadar suratsız gudubet bir insan daha yok. ayrıca tam bir salaksın. kendine eziyet etmekten vazgec. bazı seyleri geride bırakmayı ögren. ama tüm bunlara rağmen cok da sirinsin kızamıyorum ki.
Hangi bir şeyi eleştireyim?
Onun burası şöyle, bunun düşüncesi böyle diye diye herkesten kafana göre soğumaya ne zamana kadar devam edeceksin acaba. Önce bi kendine bak mesela.
Yatarak bu okulu bitiremezsin canım kendim. hemen kendine gel hadi gülüm hadi yavrum.
insanlara yüz verme, hele mavi yakalılalara asla.

çünkü insanlar senin gösterdiğin nezaketi anlayabilecek incelikte düşünmezler.

hayır demeyi öğren ve insanları kırmaktan korkma yoksa sen hırpalanırsın.
insanları kesinlikle kıramıyorum, kendim kırılma pahasına. hiç kimseye kötü söz söylemiyorum kalbini kırarım diye, herkesi affediyorum, küs kalamıyorum. Salaklık derecesinde iyiyim maalesef...
Bu kadar güzel olmak zorunda mısın!?
Son zamanlarda epey sakarim. Hele şu zavallı balığın fanusunu kaçıncı kez yanlışlıkla patlattim saymadim. Kimlerin üstüne çay kahve döktüm de tanışma vesilesi oldu anlatsam bir önemi kalmayacak hatırası kalpte ehehehe.
Bir de ertelemese ölecek hastalığım var. insan yüzüne maske yapıp yıkamaya usenip sabaha bırakır mi be? Ne pis insanım cidden puh abv.
Biriktirme içinde sinirlerine hakim olma. Hafif hafif sinirlen sonra birikiyor iyi olmuyor. Ha birde sigarayı bırakıcam diyeli 2 sene oldu lütfen artık.