bugün

içme bahanelerinden biridir. işleri, aşkları veya hayatla ilgili herhangi bir şeyi yolunda gitmeyen fanilerin başvurduğu yöntemdir. sevgiliden ayrılırsın * hemen sarhoş olup bu travmayı bir süreliğine de olsa erteleyeyim diye düşünürsün. işlerin ters gider yine aynı senaryo. hiç bir şey ters gitmez ama sen yine de mutsuzsundur yine aynı yol. bir kaçış yolu olarak algılanan bu olay kesinlikle bir kaçış değil, kaçılan şeyin tam üstüne bodozlama gitmektir. sarhoşken kaçılan şey akla gelir. sarhoş kafayla kitlenirsin o olaya belkide ayıkken ki halinden daha fazla tahribat bırakacak yaralar açar o sorun insanın bünyesinde. eğer içeceksen bahanen olmayacak kısacası.. sadece sarhoş olmak için içeceksin. unutacak bir şeyin ya da erteleyecek bir travman olmayacak. birşeyleri halletmek için içersen sabah uyandığında ekşimiş bir mide ve halletmek istediğin olayı sana göz kırparken bulursun karşında.
-baba bu dönem dört zayıf getirdim
+tuuu rezil bebe. allaah, gel de içme

-hakan bey müdürlüğe terfi ettiniz
+ooo buna içilir işte

-hakan abi kuzeydoğu moğolistan*da mavi balinalar karaya vurmuş
+of ulan dertlendim bak, gel de içme

-hakan seni terkediyorum
+defol git lan allahsız karı. of lan çok dertliyim gel de içme

bahanesi bol, kasmayın.
..ve öyle boklar yemeliyim ki ayıldığımda daha kötü hissetmeliyim" şeklinde devam eden motivasyon içerikli sebep sonuç ilişkisi cümlesi.
içmenin bir zevk unsuru olduğunu bilmeyen zihniyettir.
final anı için;
(bkz: o son birayı içmeyecektim)
alkolüklerin içmek için bahanelerinden biridir.
+ moralim bozuk. içilsin o zaman.
+ bugün iyi haber aldım. kutlamam lazım, içeyim bari.
+ ne sıradan monoton bir gün, içip kendime geleyim.
böyle devam eder.
anlık mutluluklara ihtiyacı olan insandır. farkında olmadığı şey ise kendine geldiğinde daha da kötü olacağıdır.