bugün

Sana çok şey söylenir fakat çaylak olmak istemiyorum denilesi sorunsal.
(bkz: başlık sıçmak)
okumamış kaldımı ki diye sorulmalıdır.
(bkz: enteresanadam) nerdesinn?? Bak tam senlikk. Aciz ve korkaksiniz.
namus okumakla ölçülüyorsa, kuran'ın ilk ayeti 'ikra' olurmuydu acaba?
anasını üniversite tuvaletinde düdüklenirken yakalamış ergenin hezeyanıdır.
Ya sen bulma kardeş Allahini seversen bulma.
üniversiteli kızların hepsini yollu sanan erkek
Sen evleneme ulan ayi.
artık ilgi çekmemesi gereken troll beyanı. ya orijinal fikirlerle gelin artık ya da yazmayın. kırk tane aynı başlık. aklı mantığı bir olan insan evleneceği insanın kriterlerini başlık açmıyor zaten.
ben bir davarım demenin farklı bir yoludur...
'karı' alacaksın ama namuslu! hayırlısı be gülüm. *
Evlenincede okumamiş cahil, karimisin sen? yataktada profesyonel orospu gibi performans beklerler.odun gibisin işven cilven bile yok gibi gibi..
cuk diye oturur bu başlığa.

http://inciswf.com/1287946508.swf
namuslu ve okumuşu sana üç beden büyük gelir çünkü.
içinde ruhuspuluk olan kapı deliğinden diye bir kavram var kısacası bu plan tutmaz.
beyinsiz lafı.

okumuş namuslu kadın ne yapsın senin gibi beyinsizi?
Başlık parası hazırdır böyle Düşünen arkadaşın...
kızdır o, kadın olsa duramazsın.

kendi içinde çelişkili bir isteğe sahip kişi söylemi.

not: yazarın okumuş olmakla namus arasında ters orantı olduğuna nasıl kanaat getirdiği muammadır.
zira bundan yıllar önce bir köyde arkadaşlarla yeni yıl kutlamıştık. herkes baya sarhoştu, saat gece iki sıraları birisi mahallesinden bir kadının yanına gitmek istediğini söyledi - ben kadının evli olduğunu biliyordum. diğer arkadaşların da çoğu meseleyi biliyormuş, herkes bana döndü, orada bulunanlardan biri "yok ya, o güvenilir, kimseye anlatmaz" diye ortamı yumuşattı. ondan sonra o genç neler yaptığını anlatmaya başladı, köyden başka yeni evli kadınlarla da münasebetleri olmuş, diğerleri de onaylıyor. hatta bazıları "ulan bizim filan arkadaş ta gidiyor onlara, ama tehlikeli, çünkü kocaları başka yerlerde çalışsa da, ne zaman gelecekleri belli değil" tarzı şeyler söyledi. ben içimden hasssiktir çekmeye başladım. o ismi geçen kadınların çoğu ilkokul mezunu bile değildi. bir tanesi ise zaten 13 yaşında evlenmiş. kocasının erkek kardeşiyle ilişki yaşadığı da söylentiler arasındaydı. zaten 2 çocuk doğurduktan sonra kocasını terk edip bir gece başkasına kaçmış.
ha, bu arada köy 100-120 haneli, sorsan herkes namus abidesi, ama neler dönüyor aklın almaz.

bunun yanı sıra, büyük bir şehirde bir arkadaşım var, o anlattı, hatta kadının yıllar öncesinden resimlerini gösterdi, kadın bildiğin afet. güzeller güzeli, okumuş, hatta gençliğinde diskonun tuvaletinde göbeğini delmiş vodkayla yıkadığı iğneyle. bizim arkadaş dahil bir sürü erkekle takılıyormuş, resimleri görünce zaten anlaşılıyor. neyse, bu kadın evlenince uyuşturucuyu bırakmış, bütün o saçmalıklara son vermiş, arkadaşla hala görüşüyor ama bambaşka biri olmuş. küçük bir çocuğu var, onunla ilgileniyor ve çok mutlu. "inanılmaz derece güzel bir kadın, o kadar deli-doluydu, ama kendisi seçti anne olmayı, evlenip yuva kurmayı, hayatından çok memnun" dedi kankam.
uzun yazıyı görünce kimse okumayacak belki ama yine de:
kıssadan hisse: okumamış olmakla namuslu olmanın alakası yok. hatta tabular nedeniyle daha sıkıntılı olabilir her şey namus bekçileri için.
baştan 3 kumaya kadar kabul edeceği konusunda anlaşıp işi garantiye al da, sonradan kuma istemem demesin. aç göster aha yazıyor işte diye.
bunu diyen örümcek beyinler o namuslu okumamış kadını okumuş doktor namussuz kadına götürmek isterler sağlık sorunları yaşadıklarında.ve o örümcek beyinlilerin doğacak kızlarıda 8 ila 15 yaş arası evlendirilirler.