bugün

bir fethullah lafı. vallaha kimse kusura bakmasın seveni çok fetonun ama bu lafı söylüyorsa (ki aşağıda linki de var), hem bu hem de kenan evren cennete gidecekse, cehennemde cayır cayır yanmak benim için mutluluk verici bir olay olur. Bi siktir git dedirten feto sözü işte ne diyelim.

http://www.milliyet.com.t...fethullah/html/fet09.html
Real madrid ligden düşebilir.
Tayyip kurtarıcı olabilir.
lefter galatasaraya transfer olabilir.
Aziz yıldırım kaleye geçebilir.
bunlar daha gerçek gibi görünüyor ama bu başlık değil !!
evet gidebilir.
(bkz: eşşek cenneti)
(bkz: o ne ola ki)
(bkz: bi karışıklık oldu)
eğer o yanlışlıkla giderse ben gitmek istemem.
ihtimal söz konusu olduğu için ateistte cennete gidebilir. düşük bir ihtimal ama olabilir.
kenan evren ancak milyonlarca ışık yılı uzaklığından cenneti görebilir ancak.*
doğrudur! her fani gibi onun da hakkıdır.
çok özel olanlara; türk milletinin anasını en iyi belleyen darbeciler için oluşturulan;
"12 eylül eşek darbesi cenneti"ne gitmek yerden cehennemin dibine kadar hakkıdır...
imamı azam ebu hanife hazretlerine biri şimdi kızıp babasını öldürse, sonra babasının kafatasıyla şarap içse, sonra da o içkili kafayla annesine tecavüz etse ne olur diye soruyorlar ve aldıkları cevap: yine de kafir oldu diyemem oluyor. e kafir olmadığına göre yani hala müslüman sayıldığına göre cennete de gidecektir bu şahıs lakin günahlarının bedelini ödedikten sonra. kenan evren de tıpkı aynı mantık imanını koruyorsa cennete gider. kimse kimsenin imanını bilemeyeceği için kimseye de cennetlik ya da cehennemlik hükmü konulamaz. fethullah gülen de bunu kastederek cennete gidebilir demiştir ki gidebilir tersten bakınca gitmeye de bilir demektir. burda ben yanlış bir şey göremiyorum. ayrıca şimdi burda o cennete gidiyorsa ben cehennemde yanmaya razıyım diyerek artislik çekenlere öteki tarafta sözleri hatırlatılır muhakkak.
fettoş karar verdi ve cennete girmesinde bir sakınca görmedi. sence ben de gidebilir miyim cennete fettoş bi sorsana?
(bkz: ek kontenjandan cennete girmek)
öyle pek dinle alakası olmayan biri olarak ve kuran-ı kerimi kendi nazarımda anlamış biri olarak ;

cennete ya da cehenneme kimin gideceğine sadece amel defterleri açılığında allah karar verecektir, başkası adına tecavüzcünün önde gideni de olsa -bu cennete giremez demek büyük günahtır, sahi hadislerde de geçer;

- ben kullarımın bazı zerre sevaplarını kat kat büyük günahlarından üstte tutarım...
(bkz: paralel evrenle kenan evren arasındaki bağ)
fethullah'la beraber gidebilirler. ikisi birden giderse cehennemden bir farkı kalmaz ya neyse.
(bkz: cennette bir yavşak olsun istedik)
(bkz: sizi seçtik paşam)
(bkz: hassiktir diyorum)
allah bilir diye karşılık verilmelidir. henüz dünya üzerinde hiç kimsenin bu adam cennetlik ya da bu adam cehennemlik diye sınıflandırma gibi bir yetkisi yok.

ister gidecek diye ister gitmez diye bir taraflarını yırt. son söz senin ya da benim değil. zaten önceki entrylerde bu konu işlenmiş çift dikiş oldu. anlamayanlar için süper bir fırsat.
"valla kenan evren cennete giderse ben cenneti boykot ederim." diyen milyonlar olabilir bu durumda.

kenan evren ve cemaatinin cenneteki olası muhabbetleri:

1: ya bu cennetin yönetimi iyice işin ucunu kaçırdı bi darbemi yapsak ne.

2: haklısın komutanım yapalım. cennettekilere cennetin beka ve selameti için yaptık deriz.

3: tamam o zaman tankları mahşerde yürütmeye başlayın.

darbe başarılı olmuş ve kenan evren ahiret fm, ahiret tv, yerel mahkemeleri ele geçirmiş, daha sonra da hurilerle nü çalışma yapmaya devam etmiştir...

böyle bir hikayenin gerçekten olma sanşı bile var yani...
Huri olarak belki.

Evren halka sonra herkes Evrene.
yorumumun altına yorum yapan değerli insan sen dinden hocan yüzünden soğuduysan sana yapılacak bişe yok kişilere bukadar çok takılırsan daha çok yollarda beklersin çok şeyden soğursun.bir başka kelimeylede biz burda kenan evren suçsuzmu dedik öyle birsey yazdıgımızı görenmi oldu biz burda dedikki gaybı yalnız allah bilir.fethullah gülen de böyle bir yaklaşım içinde olmuştur.çölde köpeğe su veren fahişenin cennete gittiği gibi şimdi sen bize deil git vitesine takıl daha hızlı gidersin.
darbe yapar girer, yapmadigi sey mi canim ayol.
(bkz: 12 eylül darbesine sesini çıkaramayan cemaatçiler)
Fettoşun kendi gibi adamları cennette görme umududur.boştur ama demek ki inanan adamlar var fettoşistler buna bir örnektir.
hayır şu anayasa eklenti paketi çıkarsa 12 eylül darbecileri yargılanacak, kenan evrenin kendini asma sözü vardı, eşek cennetinde makamı mahmuduna kavuşacak.
realitesi halinde; kimsenin cehenneme gitmekten korkmaması gerektiği manası çıkan önermedir.
güncel Önemli Başlıklar