bugün

Şuan da yaptığımdır donum düşüyor çünküm.
Ama adnan menderes camilerimizi ahır olmaktan kurtardı. Akp den önce türbanlı bacılarımızın üzerine işiyorlardı. Şimdi kamudan beslenen yandaşlar isyan eder diye kemer bile sıkamıyorlar.
2007 yılında açılmış başlık. ilk entry yi aynen yazıyorum ~yıllardır türk halkından istenen/zorlanan politika. türk siyasetcisinin becerebildiği tek politika tipi...

kemerde delik kalmadı be abicim...~
2007 yılında yazılmış entry de de gördüğünüz gibi Türkiye nin acı gerçeği olan kemer sıkma politikası/ekonomik kriz/sefalet 2020 türkiye sinde hala devam ediyor.

13 koca yıl geçti ulan! Almanlar 2. Dünya savaşının izlerini bir kaç yılda sildi ardından 10 yıl içinde sanayisini şaha kaldırdı. Yıkılan şehirlerini imar etti. işsizliği öyle bitirdiki yurtdışından işçi ithal etti. Güney kore ve japonya'yı söylemiyorum bile.

Biz ne yaptık bu 13 yıl süre zarfında. iyi kötü üreten sanayimizi şaha kaldıracakken batırdık. Sattık. Atatürkün " fabrika kaledir" dediği kaleleri kendi ellerimizde yıktık!

Üretmedik boyna tükettik. Dövizlerimiz dışarıya aktı

Dolar: 5.75

Borçlandık. Şu an doğan her türk vatandaşı borçlu doğuyor.

işsiziz. iş yok.

Yetmedi!

5 milyon işe yaramaz bir kitleyi besledik.

Kemer sıkıyoruz.

Krizdeyiz Fakiriz. kısacası açız.
(bkz: acı reçete)
http://galeri.uludagsozlu...-da-ekonomik-kriz-349050/
zengin kesmi kurtarmak için yoksul kesime uygulanan politikadır.
şu tabiri kim bulmuşsa yemin ediyorum başbakanlığı hak ediyor. kemer sıkma politikası. ulan yüzyıl düşünsem bu cümle aklıma gelmez. anlamı iyi olmayabilir ama tabir şahane yav.
(bkz: kafama sikar giderim)
ilk defa kemal derviş zamanında duyduğum politika.
sikma *
komşuya* ihraç etmeyi başardığımız ekonomik gelenek.

http://www.bbc.co.uk/turk...0430_greece_warning.shtml
'' işçiyi, memuru her daim üçgen vücutla görmek isteriz. '', düşüncesini benimsemis politikacılar tarafından ortaya atılmş, tamamiyle saf duygular taşıyan, ulvi amaçlı politika.
kemere hariçten delik açmak suretiyle delecek yer kalmamış olan iç politikadır.
yıllardır türk halkından istenen/zorlanan politika. türk siyasetcisinin becerebildiği tek politika tipi...

kemerde delik kalmadı be abicim...