bugün

evet arkadaşlar; hepinizin bildiği üzere bu izm belalarından biriside mustafa kemalin dahi yaşasa istemeyeceği kemalizm ismindeki dogmatik düşüncelerdir.

ama artık gençlerde gördüğüm heyecan ve aydınlanmadan anlıyorum ki kemalizm gibi bir ayak bağından herkes kurtulmak ve teknolojik gelişme için çaba sarf etmektedirler.

laikliktir milliyetçiliktir şudur budur gibi dayatma ideolojilerle 100 yılımızı düşmanca geçirmemize neden olan bu ve benzeri akımlar artık 21. yy da tutmamaktadır.

demem o ki artık devir tek ilke olan teknoloji devridir. teknolojik bağımsızlık tüm bağımsızlıkların başında gelir.

yaşasın ve gelişsin türk teknolojisi!!!
(bkz: hayata dair kabullenmesi zor gerçekler)
hanımlar kemalizm bitti, şimdi devir teknoloji devri.

o zaman (bkz: mintaxla canım mintaxla)
kemalizm zaten sürekli gelişmeyi öğütler. bilim, teknoloji eşittir kemalizmdir.

(bkz: en hakiki mürşit ilimdir)

(bkz: istikbal göklerdedir)
kemalizm zaten teknolojiden yanadır sanıyoruz yazarın önermesinin saati yanlış geçiyor efendim!!
ileriyi savunan bir görüş asla çürümez.
ileri.
Atmasyonik fransız devrim ilkelerinden oluşan kemalizmin vesayetin kalkması ile artık anadolu topraklarında tutunamamasıdır.

Kemalizm avrupa kapısında dilencilikten başka ne kazandırdı ki zaten.

Devir anadolu çocuklarının zamanı devir teknoloji devri.

Beton önünde ant içmekle harap oldu nice yıllar-nesiller.
Aslında Kemalizm diye bir doktriner ideolojinin hiç bir zaman var olmadığını bilmeyen/farkına varamayanlar tarafından açılabilecek başlıktır...
(bkz: papaz eriğini imam eriğini çevirme robotu)
Dusunup, dusunup anlamini anlamadigim cumledir. Kemalizm nedir, teknoloji devrimiyle alakasi nedir?
kimi yobazın "devir anadolu çomarlarının teknolojik atılım devri" gibi bir şeyler saçmalamasına vesile olan yobaz sıçmığıdır.

siktirin lan! elinde ibrik, ayağında takunya, kafada 1400 yıl öncenin saçmalıkları, teknolojik atılım yapacakmış! bir sikim yapamazsınız, zaten yapamıyorsunuz da.

ulan bıktım usandım bu salakların "teknolojisini alacağız, kültürünü almayacağız" teranelerinden. tam 300 yıl aynı şeyi denediler, bir bok beceremediler, hala aynı iddiadalar!

(bkz: japonlar batının tekniğini aldı kültürünü almadı)